У Росії набув чинності «закон Діми Яковлєва» - Z1 січня 2013 року в Росії набув чинності «закон Діми Яковлєва», який у відповідь на американський «Акт Магнітського» заборонив усиновлення російських сиріт громадянами США.

Закон забороняє всиновлення російських дітей громадянами США, а також діяльність на території РФ органів і організацій з добору та передання дітей на усиновлення американським громадянам. Російсько-американська угода про всиновлення, що діяла лише кілька місяців, припиняє свою чинність.

Закон забороняє в’їзд до РФ громадянам США, причетним до порушення основоположних прав і свобод людини; які вчинили злочини щодо громадян Росії, які перебувають за кордоном, або причетним до їхнього вчинення; які наділені державними повноваженнями і сприяли своїми діями (бездіяльністю) звільненню від відповідальності осіб, що скоїли злочини стосовно громадян РФ; які винесли необґрунтовані і несправедливі вироки щодо росіян та інше. Вводиться арешт на території РФ фінансових та інших активів громадян США, яким заборонений в’їзд до Росії, і заборона на будь-які угоди з власністю та інвестиціями цих громадян.

Щодо цих громадян, які будуть внесені до спеціального списку, встановлюється заборона на розпорядження майном на території РФ; призупиняється діяльність юридичних осіб, які перебувають під їхнім контролем на території РФ; призупиняються повноваження (членство) в радах директорів, інших органах управління організацій, зареєстрованих на території Росії.

Нагадаємо, що “закон Діми Яковлєва” підписав Володимир Путін 28 грудня 2012 року. Закон “Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян РФ” ініціювали спікер Держдуми Сергій Наришкін і лідери всіх чотирьох парламентських фракцій. Пізніше свої підписи під проектом антімагнітского закону як його співавтори поставило близько 400 депутатів Держдуми і 144 члени Ради Федерації.

Закон названо в пам’ять про дворічного російського хлопчика, який загинув, коли прийомний батько-американець замкнув його спекотного дня в автомобілі, а також у пам’ять про всіх маленьких росіян, загиблих та постраждалих від рук прийомних батьків у США.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу