Екстремальну погоду в майбутньому пророкують учені -Учені попереджають, що незабаром саме уявлення про «екстремальну погоду» зміниться. Буревії, урагани, рекордна спека, а слідом за нею — морози, стануть звичними явищами. Їхня причина – зміни клімату, відповідальність за які несе людство.
«Зміни клімату — це реальність. Неможливо заперечувати те, що стихійні лиха відбуваються все частіше. Нам доведеться навчитися жити у таких умовах», — заявляв губернатор Нью-Йорка.

«Ураган «Сенді» та тайфун «Бофа» є частиною загальних кліматичних процесів на планеті, а не винятком з правил», — заявив кліматолог Тодд Сенфорд. «Зміни всіх кліматичних індикаторів безапеляційно вказують, що наша планета змінюється, стає теплішою. Підвищується не лише температура повітря, а й збільшується температура океанських вод, тануть льодовики, посилюються теплі океанські течії», — додав він.

Дані нових доповідей ООН та Світового Банку  свідчать, що в наступні 100 років середня температура на планеті зросте на 3 – 4 градуси за Цельсієм. Віце-президент Світового банку Рейчел Кайт уже попередила, що тепліша планета не стане комфортнішою.

«Посухи, шторми, підвищення рівня океану — все це перестане бути новинами з віддалених країв. У майбутньому через це пройде кожен», — каже Рейчел Кайт.

Заклики зупинити зміни клімату звучать звідусіль. Старший науковець Всесвітньої організації охорони здоров’я Діармід Кемпбел-Лендрум – один з тих, хто б’є на сполох.  У ході наукової конференції у Вашингтоні вчений попередив, що в майбутньому голод, малярія та кишкові хвороби забиратимуть ще більше життів.

«Зміни клімату посилять  нестабільність та створять передумови для спалаху епідемій», — заявив дослідник.

У грудні на кліматичній конференції ООН у Катарі делегати почали виробляти спільну стратегію зменшення промислових викидів та сповільнення кліматичних змін. Аналітик Фонду захисту довкілля Дженіфер Хаверкамп брала участь у конференції і зізналась: вона не виправдала її сподівань.

«Дуже добре, що це не єдиний форум, де люди працюють задля змін», — резюмувала Хаверкамп.

Вона додала, що робота, спрямована на зменшення викидів у атмосферу, ведеться і поза рамками ООН. І це важливо, бо для подолання змін клімату необхідні різноманітні зусилля всіх країн світу.

За матеріалами vgolos.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *