Найстарішу вцілілу європейську книгу викладуть в інтернеті - oldest bookБританська бібліотека придбала найстарішу вцілілу європейську книгу – Євангеліє від Іоанна. Придбання раритетного рукопису обійшлося у 13 мільйонів доларів.

Це Євангеліє від Іоанна також називають Кутбертовим, оскільки його ще у 1104 році знайшли в труні святого Кутберта на острові Ліндисфарн на північному сході Англії після того, як труну перенесли, щоб зберегти від нападів вікінгів. Знахідку датують приблизно 698 роком нашої ери. Це найстаріша європейська книга, яка вціліла до наших днів.

Для того, аби купити найстаріший рукопис, бібліотека організувала найбільшу в своїй історії кампанію зі збору коштів. Меморіальний фонд національної спадщини виділив чотири з половиною мільйони фунтів стерлінгів, але пожертвували і благодійні фонди, і громадськість. Книгу продало Товариство Ісуса, аби зібрати кошти на освіту та реставраційні роботи.

Британська бібліотека придбала Євангеліє в партнерстві з Даремським університетом та собором, рукопис виставлять на показ як в бібліотеці, так і на північному сході Англії. До цього бібліотека орендувала Євангеліє святого Кутберта з 1979 року і отримала право на його привілейовану покупку.

За словами виконавчого директора Британської бібліотеки Дейми Лінн Бріндлі, книга дуже добре збереглася, її палітурка вишукана, а сторінки добре прошиті і неушкоджені. Вона подякувала тим, хто давав кошти на придбання Євангелія.

«Це можливість, яка випадає лише раз в житті, можливість зберегти Євангеліє для народу, ми вдячні і зворушені тим, що так багато людей підтримали нашу кампанію», – сказала директор бібліотеки.

Працівники бібліотеки також вважають, що книга коштувала тих мільйонів, які за неї заплатили. Настоятель Даремського собору преподобний Майкл Седгрув каже, що придбання Євангелія стало «найкращою з усіх можливих новин».

«Для мешканців Дарема та північного сходу Англії це – найзаповітніша книга», – сказав він.

Євангеліє від Іоанна виставлять у головній будівлі Британської бібліотеки на Сент-Панкрас в Лондоні. Перший показ рукопису в Даремі очікують в липні 2013 року. Окрім того, рукопис Євангелія від Іоанна, знайденого у гробі св. Кутберта, оцифрований і буде викладений онлайн.

За матеріалами bbc.co.uk

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *