Павуки принесли чернівецьким студентам перемогу на міжнародній олімпіаді - pavukyУ народі кажуть: побачиш павука – буде новина. Але для студентів Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича восьминогі хижаки принесли щось більше за звістку – перемогу на міжнародній олімпіаді з екології. Хоча за цю золоту медаль змагалися команди із майже півсотні країн світу.

Нині відомо про понад 41 тисячу видів цих членистоногих тварин – павуків. Однак тільки українці додумались до того, що з їх допомогою можна визначати екологічно забруднені приміщення. Студенти закривали павуків у приміщеннях і стежили за їх поведінкою. До речі, відомо, що павуки дуже не люблять вогкості та протягів.

Дослідження буковинців допоможе науковцям вирішити найрізноманітніші проблеми: від рекомендацій щодо утилізації відходів до питань охорони здоров’я і збереження вразливих видів рослин і тварин.

Зазначимо, що конкуренція на олімпіаді була чимала. Учасники подали на розгляд журі понад дві тисячі робіт. Українці шість разів захищати свій проект перед членами журі з різних галузей науки.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *