Унікальний мікроскоп для дослідження наночастинок з’явився в Чернівецькому університеті - nanoЧернівецький національний університет у перспективі може скласти гідну конкуренцію провідним нанотехнологам світу. Відтепер викладачі університету та магістри проводитимуть дослідження  наночастинок із допомогою унікального атомно-силового мікроскопа. Таке обладнання досі було лише в Києві та Харкові.

Технічна новинка – це подарунок групі дослідників за перемогу в міжнародному гранті. Спеціально для для участі в конкурсі шість викладачів ЧНУ написали працю про багатошарові наноструктури та напівпровідники для поглинання сонячного світла.

За словами керівника групи Юрія Халавка, такий прилад є одним з основних інструментів для нанотехнологій, йдеться у повідомленні на офіційному сайті ЧНУ.

Наразі мікроскоп встановили і вже навіть розпочали його апробацію. З його допомогою вивчають характеристики наночастинок і відстежують їх маніпуляції. У перспективі атомно-силовий мікроскоп використовуватимуть для спільного українсько-американського проекту, завданням якого є підвищення ефективності перетворення сонячної енергії на електричну.

У ЧНУ обіцяють, що пристрій буде доступним для науковців-дослідників і магістрів, які навчатимуться в Інституті біології, хімії та біоресурсів  за новою спеціальністю – “Колоїдна хімія та нанохімія”, ліцензування якої вперше в Україні здійснюватиме цей виш.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *