У сонячний день на пляжі яблуку ніде впасти. Десятки, сотні відпочивальників ніжаться на сонці, плескаються у воді. Але лише одиниці з них знають, як правильно поводитись у воді, що робити, якщо поруч захлинатиметься й тонутиме людина.
Випадків, коли рятівник-аматор потонув разом із тим, кого намагався врятувати, безліч. Адже в стресовій ситуації треба керуватись здоровим глуздом, а не емоціями. Приміром, витягувати потопельника із води слід за волосся або ж попід руки.
В іншому випадку – наслідки можуть бути непередбачуваними. Про найрізноманітніші ситуації порятунку в розпал пляжного сезону волонтерам із числа студентів Національного університету цивільного захисту України нагадали представники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Для понад тисячі активістів рятувальники інсценізували ситуацію, коли людина тоне у воді. Показали, як правильно витягти її з водойми та як надати першу медичну допомогу. Всі ці знання волонтери НУЦЗУ вже найближчим часом почнуть передавати харків’янам під час роз’яснювальних акцій на міських пляжах. Рятувальники сподіваються – такі заходи зменшать кількість нещасних випадків на воді.