Полімерна глина - популярний матеріал для творчості - tile quiltПолімерна глина (пластика, пластик) є досить новим матеріалом, що постійно змінюється: з кожним випуском нової продукції виробники продовжують вдосконалювати її властивості. Наприклад, навіть є така новітня глина, що містить віск. Крім того, вона не виділяє запаху при запіканні та не потребує особливих умов для зберігання. Ще одна новинка виробників полімерної глини – рідка глина, яку дизайнери використовують як додатковий компонент у роботі для отримання певного ефекту. Людей, які професійно займаються полімерною глиною, – немало, так само, як і тих, для кого це – хоббі, тому в майбутньому очікується ще не одна інновація.

Головний компонент полімерної глини – це поліхлорвініл, відомий, як ПВХ. Сьогодні він використовується переважно Полімерна глина - популярний матеріал для творчості - rdgв будівництві, адже він недорогий та довговічний. Полімерна глина не містить ніяких натуральних складових, тому на хімічному рівні це не є справжня глина, така назва закріпилась за матеріалом через його піддатливість і пластичність. Крім того полімерна глина містить також і пластифікатор і пігменти кольору.

Полімерна глина була винайдена наприкінці 1930-их завдяки німецькій майстрині ляльок Кейт Круз, яка шукала матеріал, що ідеально підходив би для виготовлення лялькових голів. Через загрозу війни, пластмаса стала занадто міцною і дорогою, тому Круз вирішила шукати щось інакше. Вона мала гарне обладнання для своєї роботи, тож невдовзі винайшла першу форму полімерної глини. Рештки матеріалу вона віддала своїй доньці (її зменшене ім’я було Фіфі).

Фіфі просто закохалась у цей матеріал і згодом стала використовувати його для художніх аплікацій, наче мозаїку. Фіфі також зрозуміла, що полімерну глину можна застосовувати для виготовлення чи ремонту підошви для черевиків, а в часи війни за таку послугу можна було дістати їжу та необхідні ресурси. Значно пізніше, вже 1954 року Фіфі випустила першу полімерну глину під назвою FIMOIK (сполучення її імені Fifi та слова “mosaic” – мозаїка).

Полімерна глина - популярний матеріал для творчості - donakato

До кінця 1980-х полімерна глина здобула шалену популярність. Тепер вже не лише діти, а все більше і більше майстрів почали використовувати цей матеріал. Його застосуванню не було меж! Майстри, які займались склом, керамікою, металом, папером згодом занурились в роботу з полімерною глиною.

У дев’яності матеріал поширився на прикраси й біжутерію. Особливо це стало популярно серед молоді. Такі речі виявились довговічними, тому згодом стало зрозуміло, що матеріал можна поширити на сферу виготовлення будь-яких прикрас.

Нинішні відомі дизайнери, що працюють з полімерною глиною, такі як Донна Като чи Кетлін Дастін, довели, що з цього матеріалу можна витворити справжні шедеври. Вони надихають людей різного віку поринути в творчість.

Полімерна глина - популярний матеріал для творчості - katlinПолімерна глина - популярний матеріал для творчості - ketlinПолімерна глина - популярний матеріал для творчості - katlinnn

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *