Українським ученим дали премію з виявлення третього радіаційного поясу землі - poyasУкраїнські науковці з Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна отримали Премію Кабінету Міністрів за розробку та впровадження у виробництво спектрометрів-телескопів з моніторингу зарядженої радіації енергії на навколоземних орбітах. Про це повідомляє офіційний сайт ХНУ ім.В.Каразіна.

Саме українці з допомогою телескопа на борту низькоорбітального дослідницького космічного апарату «КОРОНАС–ФОТОН» виявили невідомі раніше фізичні явища в розподілі енергетичних частинок на висотах 500–600 км над рівнем Землі. Зокрема з’ясувалося, що навколо Землі існує третій електронний радіаційний пояс. Згодом ці результати підтвердили американські супутники і NASA.

Тож, згідно із розпорядженням Уряду премії присуджено: докторантові кафедри ядерної і медичної фізики фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олексію Дуднику та першому проректорові з наукової роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, професорові Іллі Залюбовському (посмертно).

Українським ученим дали премію з виявлення третього радіаційного поясу землі - dudnyk

Українським ученим дали премію з виявлення третього радіаційного поясу землі - zalubovskyi e1403270031276

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *