Студенти Гарварду неправильно розв'язують задачу для 4 класу -Більша частина студентів найпрестижнішого університету світу потрапляють в інтуїтивну пастку й усно відповідають неправильно на питання, яке школярі розписують у найпростіше рівняння в 4 класі. Про це пише у своїй книзі “Думати повільно й швидко” лауреат Нобелівської премії з економіки, професор психології Даніель Канеман.

Питання може формулюватися по-різному, але суть проста: біта й м’яч разом коштують 1,1 долара. Біта дорожча м’яча на 1 долар. Скільки коштує м’яч?

Студентам би варто було здогадатись, що простим питанням їх хочуть заплутати, але більшість, не замислюючись, відповідають: 10 центів. Однак правильна відповідь: 5 центів.

Канеман пояснює, чому більшість помиляється: “Цифра просто виникає у вашій свідомості. Ця цифра, звичайно ж 10 центів. Відмінність цієї простої задачки в тому, що вона провокує на інтуїтивну відповідь, яка є невірною. Так, якщо м’яч коштує 10 центів, тоді загальна сума вийде 1,2 долара (10 центів за м’яч і 1,1 долара за биту), а не 1,1 долара. Правильна відповідь: 5 центів.

Варто зазначити, що “інтуїтивна відповідь” спала на думку й тим, хто в результаті відповів правильно – вони просто змогли не піддатися першому імпульсу.

Багато тисяч студентів відповідали на це запитання про м’яч і биту, й результати виявилися вражаючими. Більше половини студентів Гарварду, Массачусетського технологічного інституту й Принстонського університету дали неправильну інтуїтивну відповідь.

За матеріалами prostoman.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

6 коментар до “Студенти Гарварду неправильно розв’язують задачу для 4 класу”
 1. Ех ви, розумаки…. задачка навіть не 4 класу, а другого.
  Нехай х- вартість мяча
  тоді х+1 вартість біти
  складаємо рівняння х+(х+1)=1,1
  2х+1=1,1
  2х=1,1-1
  2х=0,1
  х=0,1:2
  х=0,05 – вартість мяча
  вартість біти – 0,05+1=1,05

 2. Назвать Канемана идиотом язык не поворачивается, однако правильный ответ 10 центов за мяч и 1 доллар бита.5 центов никак не получится

  1. pavel, Ви теж – жертва “інтуїтивної відповіді”:). На скільки у Вас біта дорожча за м’яч?

   1. возможно. Но тогда если не сложно покажите Вашу арифметику . Моя : 1,1-1=0,1 стоимость мяча . 1 доллар стоимость биты

 3. Якщо студенти Гарварду вважають, що на висоті 30 км. знаходиться космос і туди можна літати на повітряній кулі, що можна казати про такі надскладні завдання. Наш славетний ДонНТУ на 20000 голів вищий за всі ці “виші”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *