У грудні був підписаний договір про навчання бакалаврів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара в Університеті прикладних наук м. Міттвайда (Федеративна Республіка Німеччина) за програмою майстра. Про нові можливості для студентів розповідає куратор міжнародного проекту, професор кафедри менеджменту і туризму ДНУ Олексій Анатолійович Джусов.

Як українському студенту отримати ступінь майстра німецького університету -

П’ять років триває активна співпраця Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з Університетом прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина). За цей час підписано кілька угод, згідно з якими студенти економічних спеціальностей нашого університету продовжують навчання в Німеччині, і за умови успішного виконання навчальної програми отримують диплом бакалавра німецького університету.

Весною 2012 року було укладено договір, за яким студенти фізико-технічного факультету ДНУ (напряму підготовки «авіоніка») можуть продовжити навчання в німецькому університеті за економічними спеціальностями. Після завершення навчання в обох університетах студент отримує два дипломи – бакалавра ДНУ за напрямом підготовки «авіоніка» та диплом спеціаліста німецького університету за спеціальністю «інженер-економіст».

Хочу нагадати, що Університет Міттвайди – це досить великий вищий навчальний заклад Німеччини (понад 6500 студентів), що розташований в Саксонії (найближчі великі міста – Хемніц, Дрезден, Лейпциг), має багату історію (минулого року виповнилося 145 років з дня його заснування) і видатних випускників. Серед найвидатніших випускників університету – один із засновників автомобілебудівного гіганта OPEL Фрідріх Опель, засновник корпорації AUDI Август Хорш, винахідник системи кольорового телебачення PAL Вальтер Брук, винахідник і колишній віце-президент корпорації General Electric Герхард Нойман, багато інших відомих вчених і промисловців.

За роки співпраці українського й німецького університетів в Німеччині навчалися 64 наші студенти. П’ятеро з них уже повністю виконали навчальну програму німецького університету і отримали ступінь бакалавра Університету Міттвайди. До кінця цього навчального року німецькі дипломи отримають ще троє наших студентів.

Всього на сьогодні між ДНУ та Університетом Міттвайди діє п’ять різних програм. Вимоги до студентів, які бажають взяти участь в одній з них, дещо відрізняються, але спільним є наступне:

Студент повинен навчатися в ДНУ не менше чотирьох семестрів.

Він повинен мати тільки добрі та відмінні оцінки. Особливо підкреслимо, що необов’язково мати лише «п’ятірки».

Необхідно мати сертифікат, що засвідчує високий рівень володіння німецькою мовою. Ця вимога стосується не всіх програм співпраці.

Навчання у Німеччині коштує нашим студентам дуже недорого, особливо у порівняні з астрономічною оплатою за освіту в США, Великобританії, Швейцарії та інших країнах. Відзначимо, що навіть у Польщі, Угорщині і Чехії наші студенти повинні сплачувати за навчання кошти, які значно перевищують вартість навчання в Міттвайді.

Наші договори з німецьким університетом – це прекрасний шанс отримати одночасно український і європейський дипломи, і я раджу нашим студентам використовувати такі можливості.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

2 коментар до “Як українському студенту отримати ступінь майстра німецького університету”
  1. А что разве в Саксонии платное образование? Это ведь Восточная Германия. В Германии платное образование в нескольких регионах. Сын учился на магистра в Гёттингене,первый семестр освободили от платы,а второй и третий по 700 евро. Но он получал стипендию 650 евро. Так что оплачивал за учёбу сам. И учился он на английском языке. В общаге в комнате жил один. В Германии студенты живут по одному в комнатах. так что если есть возможность,уезжайте учиться в Германию.. На еду 100-150 евро хватаетрыба.мясо,фрукты. Там цены такие ,как у нас и даже ниже. Для магистров очень программ.Сын учился по программе Макса Планка. Выходите на сайт немецкой волны и там много про образование в Германии.

    1. …когда я писал:”Навчання у Німеччині коштує нашим студентам дуже недорого…” я имел ввиду полную сумму, в которую обходится пребывание в Германии, т.е., включая общежитие, питание, страховку и даже карманные расходы. Взнос за обучение также нужно платить, но этот взнос значительно меньше того, который платил Ваш сын.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *