Британська корпорація з’ясувала, де найкраще народитися. Україна на 78 місці через два фактори - ec8da4e6b31f26cfadd13ca79f9d3d1eБританська корпорація The Economist Intelligence Unit (EIU) склала рейтинг націй, що пропонують кращі можливості для процвітання, здоров’я і безпеки. 80 країн були оцінені за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ’я статей, географічне положення, рівень злочинності, медичні служби тощо.

Під час дослідження фахівці дійшли висновку, що «якби ви мали народитися сьогодні і обрати національність, то немає кращого вибору, ніж народитися в Швейцарії». Друге та треті місця рейтингу зайняли Австралія та Норвегія.

Щодо добробуту північні країни демонструють непогані результати: перед Сингапуром (6 місце) розташувалися Нова Зеландія (7 місце) та Нідерланди (8).

Крім того, дослідження доводить, що ВВП на людину на 2/3 визначає задоволеність громадян своїм життям. Отже, найбагатші країни отримали в рейтингу групи добрі результати.

США і Німеччина, дві найбільші економічні держави, поділили між собою 16  місце. У Франції та Великої Британії справи трохи гірші, вони займають 26 і 27 місця відповідно.

Країни Середнього Сходу мають у рейтингу погані показники, крім двох держав – Ізраїлю (20 місце), чий рівень життя еквівалентний європейському, і Арабських Еміратів (18 місце), багатих нафтою.

Незважаючи на зростаючу могутність Азії та економічну кризу в Європі, за показниками дослідження, краще народжуватися на заході – з політичних і санітарних міркувань. За деякими винятками західні країни і Європа посіли весь п’єдестал. Навіть Португалія, Іспанія і Греція, які найбільше зачепила криза, мають кращі показники, ніж Бразилія і Китай.

Найнижче у списку – Україна (78), Кенія (79) і Нігерія (80). Деякі країни, що опинилися на останніх місцях, такі як Росія (72 місце), не такі бідні, але відкинуті фахівцями в кінець рейтингу за показниками політичних прав і охорони здоров’я.

За матеріалами news.ub.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *