ЗНО викорінює корупцію -Згідно з результатами опитування фонду “Демократичні ініціативи”, серед українців зростає довіра до зовнішнього незалежного оцінювання.

Впроваджену в 2008 році систему вступу до вищих начальних закладів, згідно з результатами зовнішнього незалежного оцінювання, підтримує переважна більшість населення України, причому ця підтримка з роками зростає”, – йдеться в повідомленні фонду.

72 % українців (а у цільовій групі тих, хто причетний до вступу до ВНЗ – 75 %) вважають корупцію під час вступу до вищого навчального закладу мало поширеною. Зовсім не поширеною – 11 %.

Серед тих, чиї діти, діти родичів та близьких друзів, чи вони самі проходили зовнішнє тестування, 64,5 % були повністю чи переважно задоволені тим, як воно проходило (21,5 % – ні).

50 % респондентів відповіли, що вступили саме туди, куди хотіли (у березні – 43 %, у вересні 2011 – 52 %), ще 38 % – не зовсім туди, але вважають цей варіант непоганим.

Населення достатньо високо оцінює якість ЗНО:

З тим, що ЗНО ставить всіх у рівні умови, згодні 54 % (не згодні – 25 %), а у цільовій групі – 66 % – “за”.

ЗНО дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого ВНЗ згодні – 49 % (не згодні 29 %), у цільовій групі – 58 %.

ЗНО стимулює учнів вчитися – згодні 54 % (не згодні 24 %), у цільовій групі – 62,5 %;

ЗНО стало кроком до справедливості у державі – згодні  37 % (не згодні 32 %), у цільовій групі – 44 %;

ЗНО дає змогу ВНЗ обирати кращих студентів – згодні 44 % (не згодні 27 %), у цільовій групі – 52 %.

За матеріалами  ipress.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

5 коментар до “ЗНО викорінює корупцію”
  1. независимое тестирование это хорошо,но что делается после окончания учебы в учебном заведении ,а то,что на местах местная укоренившаяся мафия под любым предлогом съедает молодых специалистов,поступивших к ним на работу (в больницу,на др.предприятие)без протекции(без взятки)- это ихняя месть за это независимое тестирование——и скажите ,что я не прав!!!!!

  2. Тестирование не дает полной картины образованности учеников. Для того,чтобы студенческие аудитории не заполнялись пустышками нужен дополнительный вступительный экзамен.И необходимо сократить кол-во вузов,т.к. ряд из них ничего кроме корочек не производит.

    1. А у ЗНО и не стоит цель проверить уровень образованности. У ЗНО цель определить кто лучше знает, а не кто сколько знает (так обозначено в нормативных документах, на основании которых оно проводится).
      Ну по поводу дополнительного экзамена – не смешите: билет из 3 вопросов (по 3 темам) даже при условии честных и объективных экзаменаторов конечно больше даст информации об уровне образованности, чем 60 – 120 апробированных тестовых заданий по всему курсу предметной программы?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *