17 січня в МОНмолодьспорту, під головуванням заступника міністріа Бориса Жебровського відбувся круглий стіл. Захід було присвячено питанню науково-методичного забезпечення нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, що затверджено на колегії міністерства у травні 2012 року.  Участь у засіданні взяли представники авторського колективу нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, науковці, практики, голова Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко та представники освітянських видавництв.

На засіданні обговорили питання науково-методичного супроводу Базового компонента дошкільної освіти та проблеми, з якими стикаються практики при організації навчально-виховного процесу.

Учасники круглого столу ознайомилися з напрямами  навчально-виховної  діяльності дітей дошкільного віку, які найбільше знайшли відображення у авторських посібниках, що подавалися на розгляд комісії з надання грифа міністерства за останні 5 років.

Під час засідання особливу увагу приділено видавничій діяльності у галузі дошкільної освіти. Адже сьогодні гостро стоїть питання щодо дотримання вимог до змісту всіх видань для дітей дошкільного віку, їхніх батьків та педагогів.

Борис  Жебровський зазначив, що мова дитячого видання – це особливий різновид літературної мови, тому вона має свої засоби виразності, дієвості, емоційності, свої естетичні ідеали. Значним недоліком більшості нинішніх дитячих видань є нерозуміння потреб маленького споживача. Суспільству необхідно зробити все, щоб діти відчували до себе повагу та розуміння. Це потребує величезної відповідальності всіх дорослих.

Учасники круглого столу зійшлися  на тому, що науково-методичне забезпечення організації життєдіяльності дітей має відповідати вимогам  сьогодення.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу