Російським школярам рекомендували почитати сто книг - 80e7d706e5fe56ffeb09be52bdd96317Міносвіти РФ склало перелік зі ста книжок, рекомендованих школярам до самостійного прочитання, повідомляється на сайті відомства. Тут, зокрема, романи Михайла Булгакова – «Біла гвардія», Ільфа і Петрова – «Дванадцять стільців» і «Золоте теля», Івана Буніна – «Темні алеї», Федора Достоєвського – «Ідіот»; повісті Аркадія і Бориса Стругацьких – «Понеділок починається в суботу», Віктора Некрасова – «В окопах Сталінграда»; оповідання Сергія Довлатова, вірші Миколи Гумільова та Роберта Рождественського; оповідання та повісті Людмили Петрушевської; твори Володимира Набокова – «Дар» та «Захист Лужина».

Перелік охоплює не тільки художні твори, а й твори з культури та історії. Наприклад, книжки  Олександра Горянина «Росія. Історія успіху» (у двох томах); Юрія Лотмана – «Бесіди про російську культуру»; «Слово о полку Ігоревім і культура його часу» Дмитра Ліхачова та інші.

Пропозицію створити список книг для позакласного читання висунув Володимир Путін перед президентськими виборами. Навесні 2012 року був складений перелік з 5 000 запропонованих творів на підставі проведених опитувань, після чого була сформована експертна рада, яка відібрала сотню творів.

В експертній робочій групі були представники Російської академії наук, Російської академії освіти, Мінкульту, Мінрегіону Росії, представники ЗМІ, громадських і релігійних організацій, а також учителі. Проект з формування списку книг, які школярі будуть читати самостійно, також обговорювався в інтернеті.

За матеріалами lenta.ru  

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *