У тілі мумії знайдено інфекцію, що нагадує туберкульоз -Учені вперше виявили інфекцію в тілі мумії. Дівчинка-підліток 14 – 15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, всі минулі століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника. Унікальну мумію виявили в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко, що знаходиться на 6739 м над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі. Поряд з нею знайдені заморожені тіла ще двох юних жертв: семирічного хлопчика і шестирічної дівчинки.

Група дослідників з Нью-Йоркського університету на чолі з Анжелікою Кортелс вивчила зразки мумії. Замість традиційного аналізу ДНК учені вивчили білки в тканинах і встановили, що у дівчинки була бактеріальна легенева інфекція, що нагадує туберкульоз.

Усі три мумії піддалися глибокому заморожуванню. Тіло семирічного хлопчика також вивчають, а ось досліджувати останки шестирічної дівчинки вчені досі не зважилися. Ймовірно, в неї колись попала блискавка, що може позначитися на точності результатів дослідження. Найімовірніше, трьох дітей принесли в жертву, про що свідчать артефакти, що були поряд з дітьми: золото, срібло, одяг, тарілки з їжею і екстравагантний головний убір з білого пір’я невідомих птахів.

Дізнавайтеся першими новини про ЗНО та освіту в Україні і світі у стрічці новини улюбленої соціальної мережі! Читайте ПедПРЕСА ВКонтактеFacebookTwitter.

За матеріалами reporter-ua.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *