Готуватися до ЗНО потрібно за підручниками з грифом МОНу   - зно2Кількість завдань і час на розв’язання тестів ЗНО з історії України скоротилися. Про це повідомила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. Лариса Середяк зазначила, що цього року тестові завдання з історії України та біології дещо оновилися.

За її словами, на сайті Львівського РЦОЯО є тренувальне онлайн-тестування, де тематично укладені тестові завдання попередніх років.

«В нас є повна добірка портретів історичних персоналій, чиї імена містить програма ЗНО-2013, а також перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами. Це важливо бачити тому, що фотографія Церкви Юра чи Софійського Собору в тестовому зошиті буде саме в такому ракурсі, в якому вона є у нас на сайті. Ми робили так і минулого року, але цього року добірка оновлена», – пояснила Лариса Середяк.

Вона додала, що основними матеріалами для підготовки до ЗНО є підручники, які мають грифи Міністерства освіти та науки України.

«Я наголошую саме на важливості підручників, бо коли наступного дня з’являються відповіді на запитання тестів, під кожною відповіддю є посилання на автора підручника та сторінку, щоб ніхто не міг сказати, що тестові завдання є такими, що не відповідають програмі», – сказала директор Центру.

Вона також наголосила, що Центри оцінювання якості не несуть відповідальності за підручники для підготовки до незалежного оцінювання, які випускають українські видавництва.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Готуватися до ЗНО потрібно за підручниками з грифом МОНу”
  1. Это просто подло со стороны УЦОЯО так поступать. Гриф МОНа имеет огромное количество учебников и вовсе не всегда у них совпадает объем информации. Так, в одном учебнике за 6 класс говорится, к примеру, о 7-ми античных полисах Северного Причерноморья, а в другом – только о 4-х. Где гарантия, что тестовое задание не будет взято из объема первого учебника, при том, что абитуриент готовился по второму? Или абитуриент должен готовится по ВСЕМ учебникам с грифом МОНа? Это уже не говоря о совершенно вопиющей ситуации с учебниками за 10-11 классы. Вообще, в таких условиях ЗНО для абитуриента приобретает характер игры с наперсточниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *