«120 днів Содому» бібліотека готова купити за 5 млн доларів -Національна бібліотека Франції готова заплатити п’ять мільйонів доларів за рукопис «120 днів Содому» маркіза де Сада. Директор установи Бруно Расін хоче, щоб рукопис XVIII століття, який він назвав національним надбанням країни, був доступний для широкої публіки.

Расін уже кілька років домовляється про придбання найбільш «огидного і радикального» твору маркіза де Сада, рукопис якого зберігся випадково. За задумом директора найбільшої французької бібліотеки, манускрипт має бути виставлений разом з іншими рукописами маркіза де Сада в 2014 році, коли виповниться 200 років від смерті письменника.

Де Сад написав  «120 днів Содому» за 37 днів у 1785 році, коли сидів за ґратами в Бастилії. Текст був написаний на вузькому сувої паперу 20 метрів завдовжки дрібним почерком, із двох боків, без виправлень. Де Сад, боячись, що сувій відберуть, сховав його в розколині стіни в камері. За кілька днів до штурму фортеці 14 липня 1789 року маркіза перевели в лікарню, заборонивши брати з собою рукописні матеріали. Де Сад до кінця своїх днів вважав, що «120 днів Содому» втрачено, проте рукопис було знайдено, кілька разів перепродано й опубліковано на початку XX століття.

За матеріалами litakcent.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “«120 днів Содому» бібліотека готова купити за 5 млн доларів”
  1. Читав я цю гидоту, але сторінок 10, чи 15. І нікому не рекомендую її. Цікавих книг мільйони!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *