Необхідність чи  забавка: вибираємо перший мобільний телефон для дитини - mobilnye telefony dlya deteiПоки в палких дебатах на тему: «Чи потрібен дитині мобільний телефон?» одностайного рішення не знайдено, все більше батьків, збираючи дітей до школи, активно «мобілізують» своїх чад, а завбачливі виробники шкільних рюкзаків, виготовили на сучасному ранці спеціальну кишеню для «стільникового товариша».

Сьогодні телефонами озброєні не тільки старшокласники, а й першокласники, і навіть деякі дошкільнята.

За результатами дослідження, проведеного на замовлення компанії «МТС Україна», послугами мобільного зв’язку в Україні сьогодні користуються 80 % дітей 6 – 13 років. Найчастіше діти вперше отримують особистий телефон у 7 років.

Основна причина для придбання телефону дитині, яку називають батьки, – необхідність спілкуватися зі своїм чадом у будь-який час, забезпечувати його безпеку і контролювати.

Отже, визнаємо: мобільники – частина нашого життя. І чим далі, тим більше їх буде. Добре це чи погано? Добре, бо це надійний і дедалі більш доступний засіб зв’язку. А без зв’язку неможливо. Погано? Не випадково тут знак питання. На сайті “Комсомольської правди” було проведено опитування, в якому брали  участь 3 654 відвідувачів. На запитання: “Як ви вважаєте, чи шкідливо дітям розмовляти по стільниковому?”, відповіли:
не небезпечніше іншої техніки – 53 %; дуже може бути – 43 %;
ні, це розборки виробників – 4 %.

Але один-єдиний серйозний  аргумент: «Я маю знати, де перебуває моя дитина в будь-який момент часу», – може стати остаточним і вагомим, щоб малюку все-таки придбати мобільний телефон.

Для 6 – 10-річних малюків, це, як правило, недорогі моноблоки, прості у використанні, з мінімальним функціональним забезпеченням (дзвінки, годинник, смс-повідомлення, ліхтарик, ігри), ціною до 500 грн.

Наявність ігор та камери в телефоні порадує малюка. Але такі апарати вже коштуватимуть значно дорожче.

«Як правило, до цієї категорії, –  розповідає продавець-консультант магазину «Фокстрот» Микола Ілюк, – відносять найперші смартфони з сенсорним дисплеєм. Цінова межа  такої покупки для дитини становить не вище  2000 грн.»

Але «чарівний екран» для малюка може виявитись справжнім полем досліджень, а тому забиратиме досить багато уваги від навчання. Крім того, така дорога іграшка може провокувати неприємні інциденти – крадіжки, моральні, а іноді й фізичні травмами.

Більше про те, як обирати товари для дітей, читайте у розділі КОРИСНІ РЕЧІ.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *