Про Бандеру, Шухевича, ЗНО та історію - Bandera WyhevuchУ Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту стверджують, що зміст історичної освіти визначається не тестами ЗНО. А тестуванням неможливо перевірити знання про всі події, явища, постаті, які вивчаються за шкільними програмами. Також у відомстві зазначають, що імен Степана Бандери, Романа Шухевича не було і в минулорічних тестових завданнях з історії України.

Проте для успішного складання ЗНО абітурієнт повинен знати діяльність вищезгаданих та інших політичних діячів, уміти її характеризувати, визначати етапи, встановлювати відповідність між діяльністю та певними політичними силами чи обставинами, історичною епохою, оцінювати її вплив на хід історичних подій. Такі навички передбачено окремими темами програми ЗНО.

Фахівці МОНмолодьспорту наголошують, що в усіх затверджених навчальних програмах і підручниках з історії України відображені й історія становлення та розвитку українського визвольного руху, і боротьба з тоталітарним режимом, і діяльність Організації українських націоналістів та Української повстанської армії, тож передбачено вивчення історичних постатей Степана Бандери та Романа Шухевича.

Читайте більше про гострі питання та події за лаштунками тестування у спецпроекті ПедПРЕСИ – ЗНО-2013!

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

3 коментар до “Про Бандеру, Шухевича, ЗНО та історію”
  1. “Проте для успішного складання ЗНО абітурієнт повинен знати діяльність вищезгаданих та інших політичних діячів, уміти її характеризувати” Я – за!!! Пусть дети знают почему Бандера убивал других людей. Почему убил конкурента Мельника, почему зверски замучил жену своего конкурента Бульбы-Боровца и его бойцов, почему когда Шухевич как загнанный волк метался по лесам и ждал помощь от Бандеры, отсиживался за границей… Простор для самостоятельного изучения и анализа огромный:)

  2. Бандера это тот кто убил польского министра ради национальной идеи о вступлении Украины в Европу?

    1. Ініціював вбивство (так званий атентат). В ті часи про вступ України мова не велася взагалі, а питання стосувалося елементарного виживання. Хто прийде з мечем, той від меча і загине – це не ми придумали, але цим користувалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *