Скільки коштує навчання в кращих дистанційних вузах Європи? - стоит учебаОтримати диплом престижного європейського вузу, не виїжджаючи за кордон, реально.
Дистанційна освіта – освіта, яка повністю або частково здійснюється за допомогою комп’ютерів і телекомунікаційних технологічних засобів. Це означає, що процес навчання відбувається у віддаленому режимі, без обов’язкової присутності студента в університеті. Не потрібно плутати з заочною формою навчання. «Заочники» зобов’язані бути присутніми на начитці і здачі заліків, іспитів у ВНЗ, при дистанційній формі це не є обов’язковою умовою.
Крім того, що це зручно з точки зору мобільності, це ще й дешевше, ніж отримати європейську освіту на очній формі, так як відсутні додаткові витрати на проживання в іншій країні.

Європейська система освіти
Практично вся система освіти в Європі побудована на кредитно-модульній системі (КМС). ECTS-кредит – це базове поняття КМС, яке пов’язане з навчальним навантаженням студента при вивченні якоїсь складової навчальної програми чи цілого курсу. Кожна дисципліна, яку ви вивчаєте, дозволяє вам заробити певну кількість ECTS-кредитів. Загальне річне завантаження студента повинно дорівнювати 60 ECTS-кредитів. Для отримання ступеня бакалавра потрібно набрати від 180 до 240 ECTS-кредитів, а для магістра добрати відсутні до 300 (тобто ще від 60 до 120 ECTS-кредитів).
У кожному вузі поряд з обов’язковими дисциплінами надається можливість вибору предметів. В цьому і проявляється гнучкість європейської освіти – студент сам формує навчальний план.
Зверніть увагу, що вузи при розрахунку вартості навчання за обраною вами спеціальністю орієнтуються на вартість одного ECTS-кредиту.

Вузи-лідери європейського дистанційної освіти
Британія
Open University (http://www.open.ac.uk/)
Найбільший університет Великобританії, в якому навчається більше ніж 250 000 студентів, з яких понад 50 000 – іноземні. Є найбільшим навчальним закладом в Сполученому Королівстві і кваліфікується як один з найбільших університетів світу.

Вартість навчання
Вартість ECTS-кредиту становить близько 42 євро. Виходячи із завантаження 60 ECTS-кредитів на рік, отримуємо вартість року навчання 2500 євро.

Якого типу отримуємо диплом
Сертифікати, дипломи ступеня бакалавра (bachelor), магістра (master), є також докторські програми (PhD).

Специфіка викладання
Навчальні матеріали надсилаються поштою безкоштовно і можуть включати в себе:
– Спеціально написані підручники, книги;
-Аудіо CD, DVD і різне програмне забезпечення;
– Для деяких практичних занять, обладнання, якій потрібно буде повернути;
Також доступні різні інтернет-матеріали, в тому числі інтернет-бібліотека. Звісно ж, що, враховуючи специфіку дистанційної освіти, для ефективного навчання необхідна наявність у студента комп’ютера з доступом в інтернет.

Для завершення курсу ви повинні виконувати завдання, які будуть оцінюватися викладачем. Існує два види оцінок:
– Оцінки протягом курсу, для отримання яких ви будете відповідати на запитання викладача, виконувати невеликі письмові роботи або інтерактивні завдання.
– Оцінки за іспит або дослідницьку роботу: іспити можуть проходити в письмовому або усному вигляді. Якщо письмовий іспит, вам надішлють зразок екзаменаційного листа для ознайомлення із зовнішнім виглядом і матеріалами курсу, за яким буде проходити іспит. Для здачі письмового іспиту ви повинні бути присутніми в університеті або одному з найближчих до вашої країни центрів-партнерів. Усний можна здати в порядку відеоконференції.
Що стосується дослідницької роботи, вона може бути затребувана в письмовому або електронному вигляді. Вам буде відома дата, до якої робота повинна бути відіслана в університет. Доставка роботи оплачується студентом.

Німеччина
Fern University (http://www.fernuni-hagen.de/)
Це перший і єдиний державний відкритий університет. На момент написання статті в цьому університеті здобували освіту понад 79 000 студентів, понад 6000 з яких є студентами за межами Німеччини. Надає можливість отримати ступінь бакалавра (bachelor), магістра (master), доктора (PhD).

Загальна вартість за весь період навчання
Математика
? 1400
Інформатика
? 1500
Педагогічні науки
? 1800
Культурні дослідження
? 1800
Політична наука, управління, соціологія
? 1800
Психологія
? 1800
Економіка
? 2000
Юриспруденція
? 2500

Якого типу отримуємо диплом
Диплом бакалавра (bachelor) або магістра (master) в обраній галузі. Також видається сертифікат із зазначенням загального балу, інформацією про складені іспити, темою дисертації та інформації про отримання ступеня.

Специфіка викладання
Іспити можна здавати в посольстві або консульстві Німеччини. Якщо ж мова йде про усні іспити, то тут можливі два варіанти: приїхати в університет або ж, для студентів з далекого зарубіжжя і лише після згоди аудиторів, провести іспит у вигляді відеоконференції. Це буде коштувати одноразово 40 євро. Що стосується дисертації, то захист відбувається тільки в університеті.
Іспанія
Universidad a Distancia de Madrid (http://www.udima.es)
Відкритий університет Мадрида (UDIMA) є приватним університетом з центром в Мадриді. UDIMA почав свою наукову діяльність в 2008-2009 навчальному році та надавав можливість отримати ступеня в наступних областях: право, адміністрація та управління, психологія праці і людських ресурсів та туризму. У 2009-2010 навчальному році список був розширений ступенями бакалавра в галузі історії, інформатики та журналістики. UDIMA тісно використовує в процесі навчання open source інструменти: Moddle, Gmail, GoogleDocs, GoogleSites, GoogleTalk. Має канал на YouTube, офіційну сторінку на Facebook, а також власне віртуальний простір в Second Life.

Вартість навчання
На момент написання статті вартість ECTS-кредиту по кожному з напрямків становила 73 євро. Виходячи із завантаження 60 ECTS-кредитів на рік, отримуємо вартість року навчання 4380 євро. Для студентів, які не проживають в Іспанії, в цю суму не включена вартість доставки навчальних матеріалів. Вона повинна бути оплачена окремо. Є й інші адміністративні витрати, про які студент інформується заздалегідь: студентський квиток, посвідчення, додатки до диплому і т.д.

Якого типу отримуємо диплом
Ступінь бакалавра (bachelor) або магістра (master) в обраної вами області.

Специфіка викладання
Навчальний процес протікає у віртуальному класі університету, який працює 24 години на добу. Студенти можуть встановити прямий зв’язок з вчителями через форуми, телефон або додаткові онлайн-інструменти. Студенту надається доступ до величезної кількості навчальних матеріалів з різних предметів написаними відомими авторами в наукових колах. Для перевірки студентів існують онлайн тести, іспити, віртуальні практикуми і т.д.

ВИСНОВОК
Приймаючи рішення щодо віртуальної освіти, слід враховувати не лише плюси (вільний графік навчання, диплом престижного вишу), а й мінуси.  З яких головний — ментальність наших студентів ще не готова багато працювати без нагляду. Мається на увазі, що молодість та радості життя — погані помічники в отриманні вищої освіти дистанційно, бо дуже часто в голову залазить думка: “та ну, чого зараз щось робити? Завтра я все наздожену”.

За матеріалами сайту http://dengi.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *