Довідкова інформація:

– у 2011 році Кабінетом Міністрів України затверджено нову редакцію Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, відповідно до якого затверджено нові навчальні програми для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів;

– у 2012 році проведено Всеукраїнський конкурс рукописів підручників для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, яким визначено переможців;

– станом на 1 лютого 2013 року рукописи підручників для 5-го класу перебувають у стані підготовки до друку.

Метою курсу історії для 5-го класу є сформувати в учнів первинні знання та уявлення про розвиток історії як науки, і як живу пам’ять про життя людей у минулому. Цей курс охоплює історію людства з давнього світу до наших днів.

Беручи до уваги вікові особливості пізнавальної діяльності та психічний розвиток дітей віком 10-11 років, при створенні підручників автори намагалися добирати найбільш знакові події, явища, історичні персонажі та намагалися збалансувати як з погляду представлення регіональної історії, так і враховуючи багатоаспектність соціальної, політичної історії, історії культури та повсякдення.

Зрозуміло, що ретельно вивчити  всі історичні події за 35 годин, відведених на вивчення курсу, не можливо. Вони поступово вивчатимуться в 6-11 класах.

Хочемо підкреслити, що вчителі історії на сьогодні не поставлені в жорсткі регламентуючі рамки стосовно викладу тих чи інших історичних подій та ролі політичних осіб в історії України. Так, вчитель може за власним розсудом збільшувати або зменшувати кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми, додавати історію рідного краю, обговорювати з учнями будь-які історичні постаті, не нав’язуючи при цьому власну точку зору.

Наостанок найголовніше – нові підручники на сьогодні ще не видрукувані. Так що закликають бойкотувати окремі політичні діячі?

Прес-служба МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу