Вітамін С засмічує нирки - images?q=tbn:ANd9GcRd1P2wCQ6G0O44L kTLJrSCTNAZYWHbt 95xz5ChQM48K3v jLQAШведські вчені виявили зв’язок між надмірним споживанням вітаміну С і збільшеним вдвічі ризиком появи каменів у нирках, повідомляє Medical Xpress.

Результати роботи дослідників з Каролінського інституту опубліковані в JAMA Internal Medicine. Як основу для своєї роботи вчені використали  дані масштабного дослідження Cohort of Swedish Men study, в якому взяли участь 23 355 чоловіків, які раніше не страждали від каменів у нирках (нефролітіазу). Спостереження за добровольцями тривало протягом 11 років.

Проаналізувавши дані, вчені виявили 436 випадків утворення каменів у нирках учасників дослідження. Виявилося, що чоловіки, які споживали вітамін С в якості харчової добавки (при звичайному для Швеції дозуванні – 1000 міліграмів в одній таблетці) мали ризик виникнення нефролітіазу в два рази вище, ніж ті, хто не вживав ніяких харчових добавок. Найвищим цей ризик виявився у чоловіків, що споживали більше семи таблеток вітаміну С на тиждень.

Автори роботи наголошують, що результати дослідження стосуються тільки чоловіків і їх не треба поширювати на жінок, бо ризик виникнення каменів у нирках у них набагато менша.

За матеріалами facenews.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *