Дистанційна освіта – це не щось нове та незвичайне. Це система освіти, яка добре себе зарекомендувала й уже вкоренилась у суспільному вжитку, зокрема за кордоном її давно використовують на постійній основі, тоді як в Україні цей вид навчання тільки набирає обертів.

Великі компанії ще 10 років тому зрозуміли переваги дистанційного навчання, побачили результативність і взялися активно використовувати його у своєму житті та в бізнесі. Великі корпорації «Johnson&Johnson», «IBM» і «DuPont», російська залізниця, український «Приватбанк»… Список компаній, які впродовж багатьох років дистанційно навчають своїх працівників, можна ще продовжувати, тому ми не пропонуємо: «Давайте спробуємо!», ми кажемо: «Давайте впроваджувати!»

 

Дистанційна освіта існує в різних формах, що дає змогу бізнесу, організаціям або людині, залежно від ситуації, підібрати відповідну до власних потреб форму. Які це форми?

Асинхронна форма дистанційного навчання є найпоширенішою формою. Матеріали, записи лекцій, завдання для навчання викладач заздалегідь готує та розміщує на відповідному ресурсі, а учень уже згідно зі своїми планами та вимогами часу засвоює теми.

 

Синхронна, або ви ще можете зустріти термін «дистанційне онлайн-навчання», – це форма навчання на кшталт звичного очного навчання, коли курс викладається реальним учням у реальному часі реальним вчителем. Різниця полягає в тому, що учні та викладач взаємодіють на відстані.

 

Змішана форма навчання здебільшого передбачає, що до елементу асинхронної подачі матеріалу додається елемент комунікацій на зразок форуму. В цій системі учні та вчитель спілкуються між собою з деякими паузами, обговорюючи питання теми. У випадку великих груп, як, наприклад, у Coursera, гарантія того, що на запитання учасника відповість викладач, невелика.

 

У суспільстві викладачів і батьків регулярно обговорюється питання, яке навчання обрати – очне чи дистанційне? Безперечно, очне – найкраще, але наш темп життя дається взнаки, тож дистанційна освіта – це хороша відповідь на різноманітні незручності й проблеми сучасної людини.

Крім того, дистанційне навчання є мало не єдиною можливістю навчання для людей з обмеженими можливостями, зайнятих людей і людей із маленьких міст та сіл. Саме дистанційна освіта розширює їхні можливості й дає шанс змінити життя на краще.

Анна Рощина
Проект 977

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу