Нещодавно у рамках Британської виставки освітніх технологій у Лондоні оголошено переможців Європейського конкурсу Microsoft Appathon зі створення застосунків для освітян на операційній системі Windows 8. Із трьох призів, українські учителі отримали два.

Абсолютним переможцем за голосуванням журі став Євген Мотурнак, учитель інформатики та економіки з навчально-виховного комплексу № 100 міста Дніпропетровська. Завдяки розробленому віртуальному конструктору електричних ланцюгів, учням старших класів та студентам технічних спеціальностей відтепер буде легше експериментувати із побудовою електричних схем та отримувати короткі підказки, посилання на вивчення теоретичного матеріалу тощо.

Учитель ділиться своїми враженнями: «Найскладнішим завданням було не створити сам програмний продукт, це лише технічні складності, а викристалізувати таку ідею, яка б була дійсно інноваційною не лише для України, а й для світу. Надати учням можливість побачити сухі електронні схеми у живому інтерактивному вигляді, показати електричні струми, потенціали, та дозволити їм творити – ось головна задача».

Перемогу за результатами голосування учасників отримав застосунок Matches (Сірники), створений командою з Методичного центру інформаційних технологій в освіті Управління освіти Оболонського району міста Києва: Олексієм та Олександром Тебенко, Світланою Литвиновою. За допомогою розробленої програми, можна вирішувати інтелектуальні задачі та розвивати логіку. Програма призначена для користувачів від 3 років і підвищує складність завдань за результатами вирішення попередніх задач.

«Наша ідея дуже проста — різні варіації гри з сірниками. На перший погляд — нічого особливого. Але це, насправді, і було однією з основних переваг нашої концепції. Ми хотіли показати, що навіть такі звичні і знайомі предмети, як сірники, з використанням творчого підходу можуть тренувати логіку, уяву, пам’ять, увагу і навіть реакцію!», — коментує Олексій Тебенко.

Протягом місяця розроблені українськими учителями застосунки будуть доступні для безкоштовного завантаження на Windows Store.

«Програма «Партнерство в навчанні» має на меті допомогти освітянам та школярам реалізувати свій потенціал повною мірою шляхом доступу до найсучасніших інформаційних технологій. Перемога українських освітян у Лондоні підтверджує, що ми обрали правильний шлях і успішно виконуємо поставлені задачі, а творчій потенціал наших учителів просто безмежний», — коментує Ольга Свириденко, керівник програми Microsoft «Партнерство в навчанні».

Довідково:

Протягом осені 50 найкращих учителів Європи брали участь у віртуальних університетах, вивчали ази програмування на платформі Microsoft Research www.touchdevelop.com у рамках реалізації програми Microsoft «Партнерство в навчанні». Після навчання учасники конкурсу мали три тижні для створення власних застосунків. Після розгляду журі, 21 учасник був запрошений на дводенний Аппатон у Лондон, де у команді із професійними розробниками учителі допрацьовували свої ідеї і презентували їх на розгляд журі та публіки.

У Британській виставці освітніх технологій також брала участь офіційна делегація від України.

Після проведення успішного пілоту для учителів Європи, планується запустити всесвітній конкурс Appathon восени 2013 року.

Київська МДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу