Останнім часом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України надходять звернення від Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, а також від громадських організацій, засобів масової інформації щодо умовляння керівниками інтернатних закладів батьків, які перебувають у складних життєвих обставинах, віддати своїх дітей на утримування в інтернатних закладах.

Звертаємо увагу керівників, що до інтернатного закладу дитина влаштовується лише у тому випадку, коли з певних причин немає можливості запезбечити її виховання та повноцінний розвиток у сім’ї.

Водночас, інформуємо, що МОНмолодьспорту підготовлено та надіслано управлінням (департаментам) освіти і науки методичний лист щодо організації діяльності інтернатних закладів від 31.01.2013 № 1/9-66, в якому визначено категорії дітей, які зараховуються в інтернатні заклади.

У разі порушення прав дитини на виховання в сім’ї, передбачається персональна відповідальність керівника інтернатного закладу в установленому законодавством порядку.

Відділ інклюзивної освіти та інтернатних закладів

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу