Музей Гоголя відкриють у Римі -У Римі 20 березня відкриють музей Гоголя в трикімнатній квартирі, в якій письменник створив у 1838 – 1842 рр. роман «Мертві душі». Обстановка у квартирі буде максимально наближеною до тієї, що панувала тут під час перебування у ній письменника. У передпокої – бібліотека на всю стіну, на вішалці – його плащ та тростина.

Коли в раді місцевого кондомініуму дізналися, що у них знову «пропишеться» Гоголь, постановили прибити на двері мідну табличку «Гоголь», а над дзвінком квартири написати «Вітальня».

Гоголь чудово говорив італійською і навіть створив розмовник для співвітчизників. З царської скарбниці письменник отримав 5 000 рублів на перебування у Римі, яких йому все одно не вистачило і тому Гоголь жив в Італії 2 – 3 місяці й повертався до Петербурга.

Оскільки письменник не міг оплачувати квартиру в період відсутності, господар пропонував йому після повернення будь-яку іншу вільну квартиру. З цієї причини сліди перебування письменника можна знайти у всіх під’їздах будинку.

За матеріалами  vgolos.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *