Очікується, що Чемпіонат Європи 2015 року з баскетболу (Євробаскет-2015) відвідає понад 1 мільйон вболівальників. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на брифінгу в Будинку уряду.

«Ми вивчили досвід проведення такого роду чемпіонатів. Планується, що цей чемпіонат відвідає мінімум  мільйон вболівальників», – зазначив Олександр Вілкул. Він додав, що оскільки Україна достойно прийняла Євро-2012, то вболівальників може бути й більше.

За його словами, проведення в Україні Євробаскету-2015 є надзвичайно важливою подією, яка дозволить продовжить ефективне просування нашої країни у світі, популяризує здоровий спосіб життя і забезпечить надсучасну базу для розвитку більше 100 видів спорту. «Ця подія входить у п’ятірку найбільших спортивних змагань світу», – наголосив Олександр Вілкул.

Реалізація Концепцією підготовки національної спортивної інфраструктури здійснюватиметься за трьома напрямами. Перше – будівництво нових сучасних спортивних арен. Згідно з вимогою Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА), в Україні буде побудовано 7 сучасних спортивних арен. Кожна з арен для проведення групового турніру повинна мати не менше 6 тисяч глядацьких місць, арени для півфіналу – не менш 10 тис., фіналу – не менш 15 тис. Планується, що це будуть мультифункціональні комплекси, які легко трансформуватимуться залежно від потреб: від спортивних змагань по більше 100 видах спорту, до масштабних концертних та виставкових заходів. Слід зазначити, що у Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Харкові та Львові буде побудовано 6 сучасних багатофункціональних арен, а також буде проведена реконструкція Палаців спорту в Києві та Дніпропетровську.

Другий напрямок – створення тренувальних майданчиків для 24-х національних збірних країн Європи, зокрема, будівництво 5 тренувальних баз у Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Харківській та Львівській областях. Тренувальні комплекси будуть збудовані за державні кошти. Після закінчення Євробаскету-2015 на базі цих баз будуть створені дитячо-юнацькі спортивні школи європейського рівня. У рамках другого напряму також заплановано будівництво 3 тренувальних комплексів у Криму, Карпатах та Києві.

Третій напрямок – створення комфортних умов для відвідування вболівальниками спортивних заходів фіналу європейського Чемпіонату. Зокрема, будуть побудовані нові термінальні комплекси та злітно-посадкові смуги в аеропортах Дніпропетровська та Одеси.

Відмінна особливість Євробаскету-2015 полягає в тому, що основне навантаження з фінансування будівництва необхідної спортивної інфраструктури лежить на приватних інвесторах на умовах державно-приватного партнерства.

Приватні інвестори повністю беруть на себе фінансування будівництва всіх 6 нових спортивних арен (3,75 млрд. грн.). Також приватні інвестори фінансують будівництво термінальних комплексів в аеропортах Одеси і Дніпропетровська (1,3 млрд. грн.). Загальна сума приватних інвестицій складає 4,3 млрд. грн. Із них 25% – це власні кошти інвесторів, а 75% – кредитні кошти, які інвестори беруть в банках. Інвестори повертають банку тіло кредиту за п’ять років, а держава компенсує відсотки банківського кредиту. «Це дозволить стимулювати залучення інвестицій у будівництво спортивних об’єктів», – наголосив Олександр Вілкул.

Довідково

Євробаскет-2015 буде проходити у шести містах України. Зокрема, у Харкові, Одесі, Львові та Києві відбудеться груповий етап змагань, у Дніпропетровську, Донецьку й Києві – півфінальні й фінальні ігри. Євробаскет триватиме протягом 20 днів. За цей час відбудеться 90 матчів, у яких змагатимуться 24 національні збірні країн Європи.

Концепція розроблена з урахуванням кращого світового досвіду. Був проведений детальний аналіз потреб кожного з шести міст-учасників Євробаскету-2015. Вивчено можливості по створенню нових сучасних арен, розширенню та реконструкції вже існуючих комплексів і тренувальних баз.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу