Міносвіти РФ оприлюднило проект урядової постанови, де перелічені заходи державної підтримки, що сприятимуть  підвищенню конкурентоспроможності російської вищої школи у світовому масштабі.

Міжнародні експерти вважають цю затію провальною. Головна проблема – відсутність гарантованого фінансування програми на найближчі три роки.

Урядовий проект постанови «Про заходи державної підтримки провідних університетів з метою підвищення їх конкурентоспроможності серед провідних світових науково-освітніх центрів» був опублікований на сайті Міністерства освіти та науки.

Документ про стимуляцію вишів чекали давно. Розмови навколо міжнародної конкурентоспроможності російських вишів активізувалися в травні минулого року, коли Володимир Путін підписав указ “Про заходи щодо реалізації державної політики в галузі освіти і науки”.

Саме в цьому документі вперше пролунало «побажання» Президента про те, що до 2020 року п’ять вітчизняних вишів повинні увійти в першу сотню провідних світових рейтингів.

Відтоді ця директива стала одним із пунктів державної програми «Освіта – 2020», та план входження в топ-100 озвучив уже міністр освіти і науки Дмитро Ліванов.

Усього в 2013 році вищим освітнім установам на ці цілі виділяється 9 млрд рублів. Однак, поки що незрозуміло, скільки вишів отримають фінансування і яким обсягом.

За матеріалами vnz.org.ua  

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *