Екологічна оцінка та біогеоценози заповідника - цікавлять науковців -13 лютого під головуванням першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося чергове засідання з питань підсумків наукової та науково-технічної діяльності наукових установ, що належать до сфери управління МОНмолодьспорту та Національної академії наук.

У засіданні взяли участь керівники наукових установ – Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем, Наукового фізико-технологічного центру, Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії, Науково-дослідного інституту «Кримська астрофізична обсерваторія», Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини та Природного заповідника «Розточчя».

За результатами розгляду наукової та науково-технічної діяльності цих наукових установ, зокрема щодо виконання фундаментальних та прикладних досліджень і розробок Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем і Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії було доручено доопрацювати звіти про наукову та науково-технічну діяльність за 2012 рік з урахуванням висловлених зауважень.

Основна увага приділялася актуальності наукових досліджень, відповідності змісту розробок вимогам часу. «На засіданні уряду, у виступі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова було сказано, що ІТ-технології в Україні розвиваються більш динамічно, ніж інші сфери наукової діяльності. Ми зацікавлені в ритмічній роботі, спрямованій на досягнення плідних результатів. В Україні зосереджено значний науковий потенціал. Упевнений, що ВНЗ і наукові установи також можуть ефективно реалізувати фінансові можливості державного бюджету», – наголосив Євген Суліма.

Перший заступник міністра звернув увагу на якість виконання робіт і на їх кінцевий результат у вигляді науково-технічного продукту, патентів на винаходи, свідоцтва на твір, монографій, підручників та навчальних посібників. При цьому, штатні працівники університетів та наукових установ обов’язково мають бути авторами або співавторами монографій, підручників і навчальних посібників.

Окрім того, керівникам необхідно формувати звітні матеріали відповідно до річного плану та чітко структурувати його зміст для визначення отриманих результатів за звітній період.

Перший заступник міністра звернувся до керівників Науково-дослідного інституту «Кримська астрофізична обсерваторія», Фізико-хімічного інституту захисту навколишнього середовища і людини та Природного заповідника «Розточчя» щодо пошуку можливостей впровадження результатів таких робіт, як «Геодинамічні дослідження станціями космічної геодезії та геодинаміки», «Комплексна екологічна оцінка природного рекреаційно-ресурсного потенціалу басейну Куяльницького лиману» та «Літопис природи. Біогеоценози заповідника», які сьогодні є актуальними як в Україні, так і в інших країнах.

«Розуміючи, що сьогодні відбувається динамічний розвиток технологій, міністерство не створюватиме наукове середовище лише для того, щоб виконати буденну роботу, яку, до речі, можуть виконати й інші розробники, що працюють і не в наукових установах України», – наголосив перший заступник міністра.

Підсумовуючи, Євген Суліма звернув увагу керівників установ на їхню персональну відповідальність за якість підготовки аналітичних матеріалів: «Я хотів би, щоб всі розуміли, що фінансування наукових робіт, здійснюється з метою отримання результатів для подальшого розвитку науки та економічної складової, яка сприяє підвищенню благополуччя наших громадян у країні і конкурентоспроможності України на світовому ринку. Ви маєте скоординувати роботу установ, які ви очолюєте, на конкретну роботу, конкретний результат та необхідність звітності з боку того, хто сьогодні отримує державні кошти». Серед доручень, за підсумками засідання, – підготувати проект наказу МОНмолодьспорту, в якому керівникам установ необхідно привести у відповідність звітну документацію щодо опрацювання наукових тем.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *