Потужність челябінського вибуху становить 300 кілотонн -Фахівці НАСА оцінили потужність вибуху, що стався при падінні челябінського боліда, в 300 кілотонн у тротиловому еквіваленті, що приблизно в 20 разів більше потужності бомби, підірваної над Хіросімою.

“Кількість енергії, що виділилася під час вибуху, становила приблизно 300 кілотонн, вибух стався на висоті близько 20-25 кілометрів”, – повідомив Білл Кук, фахівець метеоритного підрозділу Центру космічних польотів імені Маршалла НАСА.

За його оцінками, діаметр космічного тіла був орієнтовно 15 метрів, а швидкість – приблизно 18 кілометрів на секунду. Він летів під невеликим кутом – близько 20 градусів, завдяки цьому подія спостерігалося досить довго. “Це найпотужніший болід з 1908 року, з часів Тунгуської катастрофи”, – зазначив Кук.

В Управлінні інформації МНС Росії повідомили, що від падіння уламків метеорита постражадали майже 3 тисячі будівель. Зокрема 34 заклади охорони здоров’я, 11 закладів соціального захисту, 361 шкільний і дошкільний освітній заклад. У результаті падіння уламків космічного тіла постраждали 1,2 тисячі людей.

За матеріалами  tyzhden.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *