Найпотужніший в Європі суперкомп’ютер запустили у Баварії - datacentr1У містечку Гархінг під Мюнхеном увімкнули найпотужніший в Європі суперкомп’ютер.  Продуктивність SuperMuc становить 2,8 петафлопа (2,8 квадрильйона операцій з плаваючою комою на секунду). Комп’ютерний комплекс охоплює понад 155 тисяч процесорів. Він вирізняється не тільки швидкістю, а й енергетичною ефективністю роботи. На створення SuperMuc з федерального і земельного бюджетів витрачено  83 млн євро.

Ця система перебуває у розпорядженні Мюнхенського університету та Баварської академії наук. За її допомогою, зокрема, передбачається проводити аналіз змін клімату і симулювати процеси у людському організмі. Для розміщення SuperMuc баварцям довелося побудувати окреме приміщення: за площею комп’ютер міг би вміститися на половині футбольного поля.

Обчислювальний центр SuperMuc посідає четверте місце в світовому рейтингу Top-500, представленому у червні на Міжнародній конференції суперкомп’ютерних технологій. Потужніші комп’ютери є тільки у США і Японії.

За матеріалами  vnz.org.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *