Настільні ігри поліпшують образне мислення, допомагають орієнтуватися в просторі, засвоювати назви та символи.

Діти, граючись, навчаються спілкуватися, домовлятися, логічно мислити і все це без шкоди для зору і постави, адже ніхто під час такої гри не сидить нерухомо.

Фахівці пророкують початок нової епохи настільних ігор. Адже від їх кількості та різножанровості можна просто розгубитися.

У кожної гри свій темперамент: одні неквапливі, як зимовий вечір; інші енергійні, як східний базар. Точно добрати гру для дитини –  мистецтво.

Ми розглянемо кілька розтиражованих варіантів: чи так само вони безпечні, як популярні?

«Hey! That’s My Fish!» («Гей! Це моя риба!») (Fantasy Flight Games, США). Досить популярна нескладна, розважальна гра, де дитина разом з друзями (гра розрахована для 2 – 4 осіб) за допомогою різнокольорових пінгвінчиків збиратимуть рибу. Спокійна кольорова гама, в основі – твердий якісний картон, але, за відгуками батьків, через різнокольоровість головних героїв гри – пінгвінів, діти часто кладуть їх до рота, а велику кількість дрібних деталей на фігурці – легко відламують.

Усім відома гра фінляндського виробника Tactic «Junior Alias» («Дитячий Аліас»), де гравці пояснюють один одному слова, не називаючи їх, а описуючи, лише наштовхують на розгадку партнера по команді, розвиває в дітей навички комунікації. Картонові картки  досить цупкі, без гострих кутів, проте скляний пісочний годинник завдав клопоту не одним батькам. Під час гри діти часто його розбивають.

Зібрати рибу та освоїти ази геометрії: як діти можуть корисно гаяти час - %D0%90%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BBА як не згадати про просту, але геніальну гру «Твістер»? Чи не в кожному американському фільмі нею захоплюються підлітки. Виявляється наші – теж.

Розглянемо гру від українського виробника Данко Тойс та американського Hasbro.

Нарікань від батьків на обидві гри ми не знайшли, щоправда, закордонний варіант коштує в 5 разів дорожче.

Займаючись добре відомим «Ерудитом» (оригінальна назва «Скрабл»), діти буквально стають майстрами слова. Улюблена гра Ніксона, навіть тепер, розмінявши шостий десяток, не втратила популярності: «Скрабл»  активно  продається майже в 160 країнах світу.

Гру можна придбати фірми Mattel (Чехія) або її вітчизняний еквівалент – «Єрудит» (виробник «Аріал»).

Класична українська версія вирізняється невеликими розмірами і жорстким пластмасовим полем. І ось, з невеликими незручностями, – ви отримаєте гру із світовим ім’ям у чотири рази дешевше!

Зібрати рибу та освоїти ази геометрії: як діти можуть корисно гаяти час - angel smerti space hulk f0Зібрати рибу та освоїти ази геометрії: як діти можуть корисно гаяти час - boardgame ghost stories f1Зібрати рибу та освоїти ази геометрії: як діти можуть корисно гаяти час - %D1%83%D0%B6%D0%B0%D1%81 %D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0

Грати в настільні ігри можна і самотужки – це шанс вплинути на непосидька. Серед найбільш популярних можемо назвати Катаміно (Gigamic, Франція), «Жах Аркхема» (Fantasy Flight Games, США), «Ангел Смерті» (СМАРТ, Росія), «Історія привидів» (Repos Production, США).

Зібрати рибу та освоїти ази геометрії: як діти можуть корисно гаяти час - katamino fУсі, крім першої гри, в основі мають одвічну тему боротьби добра і зла. Проте в якій формі? Зображення темних сил, Царства мороку, загони термінаторів, угоди з Темними силами тощо. На думку психологів такі ігри деформують уявлення дитини проте, що добре, а що – погано, роблять її агресивнішою.

Французька настільна гра-головоломка «Катаміно», дає змогу виявити свої здібності в комбінаториці, покликана навчити азів геометрії. Обрана як одна з найкращих шкільних ігор. Проте через відсутність сюжетної лінії в домашній обстановці дитині вона може здатися нецікавою.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *