18 лютого на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулося засідання ради ректорів ІІІ – ІV рівнів акредитації Полтавського регіону, на яке були також запрошені голови органів студентського самоврядування області.

Розглянувши та обговоривши проекти Закону України «Про вищу освіту», зареєстрованих Верховною Радою України № 1187, 1187-1, 1187-2, та заслухавши пропозиції ректорів і керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів Полтавського регіону щодо зазначених законопроектів, рада ректорів ухвалила: підтримати проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту», який був внесений на розгляд Верховної Ради 28.12.2012 року народними депутатами України Ківаловим С. В., Калетніком Г. М., Сорокою М. П. (№ 1187); внести пропозиції щодо цього проекту на розгляд засідання ради ректорів ВНЗ Харківського регіону; надіслати пропозиції щодо зазначеного проекту його авторам, а також профільному комітету Верховної Ради України та Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України.

Виступаючи від імені студентів, заступник голови Всеукраїнської Студентської Ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, голова профкому студентів та аспірантів ПолтНТУ Ігор Рева зазначив, що обговорення зареєстрованих Верховною Радою України законопроектів «Про вищу освіту» відбулося на всіх студентських рівнях. Узагальнюючи всі пропозиції, що надходили від органів студентського самоврядування області, Ігор Рева відзначив, що більшість студентських лідерів підтримують законопроект № 1187 за редакцією народних депутатів Ківалова С.В., Калетніка Г.М. та Сороки М.П. Цей законопроект передбачає надання реальних повноважень органам студентського самоврядування в управлінні вищими навчальними закладами, передбачає фінансування студентського самоврядування зі спеціального фонду ВНЗ (0,5 %), а також законодавчо визначає існування Всеукраїнської студентської ради, яка б могла акумулювати думки всіх органів студентського самоврядування та виносити їх на національний рівень.

Голова студентської ради м. Полтава Дмитро Каплун, виступаючи на засіданні, відзначив, що проект Закону України «Про вищу освіту» за редакцією авторів Ківалова С.В., Калетніка Г.М. та Сороки М.П. найбільш наближений до реалій сьогодення та дасть можливість органам студентського самоврядування реально приймати участь в управлінні ВНЗ.

Ярослава Бондаренко, член Національного Студентського Союзу, наголосила, що у даній редакції Закону України «Про вищу освіту» найбільш точно визначаються суть та принципи діяльності студентського самоврядування.

Ректор ВДНЗ «Українська медична стоматологічна академія» В’ячеслав Ждан звернув увагу на те, що в сучасних умовах органи студентського самоврядування повинні взаємодіяти з адміністрацією ВНЗ на правах партнерів, що і передбачається проектом Закону України «Про вищу освіту» № 1187.

Підводячи підсумок обговоренню проектів Закону України «Про вищу освіту», голова ради ректорів, Володимир Онищенко наголосив, що законопроект розроблений народними депутатами України Ківаловим С.В., Калетніком Г.М. та Сорокою М.П., найбільш змістовно розкриває перед вищими навчальними закладами можливості академічної та фінансової автономії, розвитку міжнародної діяльності, створення підрозділів по впровадженню та комерціалізації результатів наукових досліджень – технопарків та наукових центрів, фінансування та розвитку студентського самоврядування. Під час голосування учасники засідання ради ректорів одноголосно ухвалили рішення про підтримку проекту Закону України «Про вищу освіту», зареєстрованого за № 1187 у Верховній Раді України.

За інформацією ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу