Щороку, 21 лютого, ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови – день підтримки мовного та культурного різноманіття і багатомовності, проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1999 році в Парижі.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли, з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин України, Президент України Леонід Кучма підписав відповідне розпорядження.

Рідна мова – безцінна і невичерпна скарбниця нашого народу. Для кожного з нас рідна мова – це мова казок та колискових пісень, мова родинного виховання, і водночас – пам’ять усього народу та оберіг поколінь.

Історично так склалося, що Україна стала Батьківщиною для багатьох національностей. Тому, завдання кожного з нас сприяти та підтримувати розвиток мовного і культурного розмаїття нашої держави, сприяти зміцненню солідарності та толерантності, що століттями були притаманні українцям.

Вітаю усіх з цим святом і бажаю плекати українську мову та з повагою ставитися до культурної самобутності всіх громадян України. Нехай материнське слово буде для нас духовним джерелом та життєвим оберегом. Добра, щастя та нових звершень на благо України!

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України                              

Дмитро Табачник

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу