У Переяславі-Хмельницькому учні ліцею-інтернату долучилися до створення альманаху «Космічна Україна».

Такая ідея невипадково виникла саме в цьому місті, адже тут знаходиться «Музей Космосу». З пропозицією приєднатися до проекту до школярів звернулася директор бібліотеки місцевого університету Ольга Шкіра. Днями альманах «Космічна Україна. Переяславщина» вийшов із друку. Це видання присвячене 50-річчю польоту в космос Юрія Гагаріна, 60-річчю від дня народження першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка, 60-річчю служіння музейній справі Михайла Сікорського на Переяславщині, 20-річчю Незалежної України і 20-річчю заснування УМАКО «Сузір’я», а також популяризації теми космосу серед молоді. Воно містить дослідницький матеріал, який усебічно висвітлює наукову й просвітницьку роль переяславців, творчі надбання людей, пов’язаних із Переяславщиною в контексті розвитку України як космічної держави.

Презентація альманаху відбулася в ліцеї-інтернаті, адже до нього ввійшло 10 учнівських робіт. Це були твори-роздуми, «сучасні міфи», зоряні подорожі як чарівна історія, вигадані сни та інші, в кожному з яких простежується космічне мислення. Так, наприклад, учень 10 класу Артур Ратушний написав твір-інтерв’ю «2055 рік».

У творах учнів відчувається віра в силу Землі, в те, що в нашої держави є майбутнє, а за словами дев’ятикласниці Оксани Швидкої: «Космос для України — це вікно у великий світ загадок і таємниць, який відкриває людству безмежні можливості й перспективи. А ліцеїстка Марина Мікула впевнена в тому, «що душа кожного українця, як вічна субстанція Космосу, буде збагачена добром та любов’ю і Україна стане осередком Доброти та Любові, Гармонії та Радості, Добробуту та Успіху».

Персональний примірник альманаху отримав і сам Леонід Каденюк.

Ніна Гриценко, заступник директора з науково-методичної роботи КЗ КОР Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу