Великі комети тричі зустрічатимуть Землю протягом 2013 року -Кримська астрофізична обсерваторія (КрАО) попереджає, що у 2013 році наша планета буде тричі зустрічатися з великими кометами. За словами заступника директора КрАО з наукової роботи Олександра Вольвача, дві комети Pan-Starrs і Lemmon будуть пролітати поруч із Землею в березні, а восени до нашої планети наблизиться комета століття ІSON. Комета Pan-Starrs пролетить на відстані 45 млн км 10 березня. Блиск її можна порівняти з Сиріусом, а хвіст розтягнеться на 20 – 40 розмірів Місяця. 24 березня 2013 року комета Lemmon, що має яскраво-зелений відтінок за рахунок входження до складу ядра таких хімічних елементів як двоатомний вуглець та ядовитий ціан, буде видно на небі як зорі Великого Ковша.

Комету століття можна буде побачити неозброєним оком з жовтня 2013 по січень 2014 року. 28 листопада комета підлетить дуже близько до Сонця і під впливом високих температур може зруйнуватися. Мінімальна відстань між кометою і поверхнею Сонця складе приблизно 1 млн кілометрів. Комета може бути яскравішою за повний Місяць. До того ж у середині січня 2014 року Земля пройде через залишки «хвоста» комети і жителі планети можуть побачити метеоритний дощ.

Доктор фізико-математичних наук Олександр Вольвач нагадує, що 18 травня 1910 року людство пережило перший «науковий» кінець світу, коли астрономи заздалегідь розрахували, що Земля повинна пройти через хвіст комети Галлея, в якому спостерігалися молекулярні смуги ціану, чадного газу та інших отруйних сполук. Комета ІSON схожа на комету 1680 року, яку спостерігали навіть удень. Тоді від комети з довгим хвостом очікували всесвітнього катаклізму.

Де речі, з 25 лютого 2013 року за допомогою 22 метрового радіотелескопа в Сімеїзі розпочнуться дослідження хімічного складу та газопродуктивності комет.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *