27 квітня в Білій Церкві розпочав роботу триденний семінар-практикум для директорів обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді. У роботі семінару беруть участь начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОНмолодьспорту Алла Середницька, заступник Білоцерківського міського голови Микола Антонюк, перший заступник начальника Головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації Лариса Лахтадир, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, ректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Наталя Клокар.

У програмі заходу – обговорення питань щодо створення умов для професійного самовизначення та творчої самореалізації учнів засобами позашкільної освіти, ознайомлення з досвідом роботи низки позашкільних навчальних закладів науково-технічного напряму Київщини, презентація кращих учнівських творчих об’єднань і гуртків, відвідування свята авіамодельного спорту та виставки дитячої творчості тощо.

Учасники семінару відзначили, що науково-технічний напрям позашкільної освіти забезпечує набуття вихованцями, учнями і слухачами техніко-технологічних умінь та навичок, розширення наукового світогляду, підготовку до активної науково-дослідної роботи, оволодіння сучасною технікою та технологіями.

Цього року руху юних техніків України виповнюється 85 років. Його історія розпочинається з 1927 року, коли у м. Києві відкрилася перша у державі дитяча технічна станція. Станції юних техніків стали центрами науково-технічної творчості учнівської молоді, осередками пошуку, розвитку і підтримки обдарованої молоді та формування майбутньої технічної еліти. Свої перші кроки до великого майбутнього робили в технічних гуртках Борис Патон, Олег Антонов та інші видатні конструктори і державні діячі, які прославили Україну.

На сьогодні функціонує 241 позашкільний навчальний заклад науково-технічної творчості учнівської молоді. Заняття у 15,8 тис. гуртках відвідують 231 тис. дітей, які займаються конструкторською, експериментальною та винахідницькою діяльністю, технічним моделюванням, конструюванням, опановують секрети програмування. Координацію організаційно-методичної діяльності закладів цього напряму здійснює Український державний центр позашкільної освіти.

 За матеріалами kmu.gov.ua


Від Педагогічна Преса

Керівник порталу