21 – 23 лютого 2013 року в Києві проходила XX Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності». Організаторами заходу стали Державна служба інтелектуальної власності України, Всесвітня організація інтелектуальної власності та Державне підприємство «Український інститут промислової власності».

У Києві відбулася міжнародна конференція з питань інтелектуальної власності -

Відкриваючи конференцію, голова Державної служби Микола Ковіня зазначив, що сьогодні Державна служба прагне запровадити якісно новий рівень державного управління у сфері інтелектуальної власності, заснованого на застосуванні практичного підходу до використання інтелектуальних досягнень в інноваційному процесі. Ставиться мета створити у сфері інтелектуальної власності сприятливе правове поле для бізнесу та підприємництва. Великий обсяг роботи, що ведеться зараз, спрямовано на тісну співпрацю з європейськими та міжнародними патентними закладами.

«У сфері нашої постійної уваги – вдосконалення національного законодавства. Наразі група досвідчених фахівців працює над удосконаленням Цивільного кодексу України та приведенням його статей у відповідність до міжнародних норм у галузі інтелектуальної власності. Ведеться активна робота з упровадження безпаперових технологій у процесі взаємодії правовласника з державними органами. У 2013 році систему, що забезпечує цей процес, буде введено в промислову експлуатацію. До досягнень минулого року варто віднести реєстрацію в Україні 100-тисячного патенту на винахід та 75-тисячного патенту на корисну модель, а також отримання ДП «УІПВ» сертифікату ISO 9001», – зазначив Микола Ковіня.

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Ф. Теффт, виступаючи перед учасниками конференції, відзначив, що сьогодні в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку рушіями економіки є лише інновації. Однак права на інтелектуальний продукт мають бути захищені.

«Ми бачимо позитивні зрушення, прогрес у напрямі захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності з боку держави, але є й негативні моменти. Зокрема, до них належать використання нелегального програмного забезпечення, неузгодженість дій учасників процесу зборів авторських винагород, а також піратське розповсюдження контенту. США висловлюють неспокій з цього приводу не лише тому, що наші компанії втрачають гроші. Ми зацікавлені в модернізованій, демократичній Україні, для якої захист прав інтелектуальної власності є ключовим процесом», – зазначив Джон Ф. Теффт.

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання інтелектуальної власності» зібрала майже 300 учасників, серед яких фахівці з України, Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану та інших країн.

У рамках конференції обговорювалися питання розвитку законодавства у сфері інтелектуальної власності, сучасні проблеми й перспективи розвитку правової охорони та захисту авторського права та суміжних прав в Україні, захист прав інтелектуальної власності в адміністративному порядку Апеляційною палатою Державної служби, теорія та практика захисту прав інтелектуальної власності в судовому порядку.

Особливу увагу учасників конференції викликав спеціалізований семінар ВОІВ, присвячений вирішенню міжнародних комерційних спорів, який провела юридичний радник Центру ВОІВ з арбітражу та посередництва Дж. Шалнау.

«За роки незалежності України погляди на роль інтелектуальної власності в житті суспільства кардинально змінилися. Сьогодні ні в кого не викликає заперечення теза про те, що основою економіки майбутнього є інтелектуальний продукт. Наша конференція зібрала багатьох професіоналів сфери ІВ, і їхні конструктивні пропозиції, думки, досвід, оцінки діяльності у цій перспективній сфері дуже важливі для нашої подальшої роботи», – підсумував роботу конференції Голова Державної служби Микола Ковіня.

Прес-служба державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *