1 березня о 16.00 у Державному музеї іграшки (м. Київ, вул. Кловський узвіз, 8) відбудеться відкриття виставки «Лялькові історії». Свої роботи представлять лялькарі з різних міст України, Російської Федерації та Грузії. Організатор виставки – Громадське об`єднання лялькарів м. Києва.

Виставка приурочена до першого офіційного святкування Дня авторської ляльки, що відзначається 7 березня.

Любов до ляльки з дитинства переросла в цікаве хобі. Про кожну авторську іграшку майстри написали історію: лялька «Інфанта Маргарита» створена за портретом інфанти роботи Дієго Веласкеса з музею Прадо (Мадрид);  лялька «Чудное мгновение» з двома  таємницями: профіль О. Пушкіна, анфас Н. Гончарової, в шухлядці дивану, на якому сидить лялька, є місце для таємниць; лялька «Пастушок Август» створена за малюнком, що нанесений на емальовану чашку радянських часів; герої мультфільму «Ёжик в тумане» та інші роботи.  25 майстрів представлять понад 50 ляльок і фото зі свого дитинства з улюбленими іграшками.

До уваги відвідувачів – унікальні гіпсові ляльки, об’єднані темою «Історія українського костюму в легендах та міфах слов’ян», створені  скульптором-лялькаркою Василевською Ядвігою Григорівною, авторкою понад 100 іграшок, впроваджених у  виробництво на українських підприємствах  у 60-80 рр. ХХ сторіччя. Оздоблення костюмів ляльок виконані відомими майстринями-вишивальницями Ольгою Атаманенко, Аллою Вишневецькою,  Ганною Бистрик.

Для відвідувачів проводитимуться екскурсії. Представлені роботи, виконані в різних стилях та з різних матеріалів: текстильні, порцелянові, з паперклею та інші.

Державний музей іграшки (тел. 253-54-00)

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу