28 лютого 2013 року під головуванням директора департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту Олександра Якименка та за участю працівників відділу фундаментальних та прикладних досліджень відбулося чергове звітування проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації про результати наукової та науково-технічної діяльність за 2012 рік.

Олександр Якименко у вступному слові закликав доповідачів зосередитися на конкретних наукових здобутках, отриманих протягом звітного року при виконанні наукових досліджень і розробок за бюджетною та госпдоговірною тематикою.

Під час звітів позитивно відзначені наукові результати досягнуті у 2012 році науковцями Херсонської державної морської академії, Чернігівського державного технологічного університету та Одеської національної академії зв’язку імені О. С. Попова.

Так, проректор з наукової роботи Андрій Бень повідомив, що за результатами завершеної прикладної роботи між Херсонською державною морською академією та потенційним інвестором (замовником) підписано невиключну ліцензійну угоду  про передачу прав на використання патенту на корисну модель України № 59522 «Спосіб магнітної  активації  органічних  енергоносіїв».

Проректор з наукової роботи Чернігівського державного технологічного університету Володимир Казимир доповів про створення на базі університету офісу українсько-російської мережі трансферу технологій.

Під час свого виступу проректор з наукової роботи Вадим Каптур зазначив, що в 2012 році Одеська національна академія зв’язку імені О.С. Попова стала єдиним вищим навчальним закладом серед країн СНД, науковий проект якої був відзначений на Форумі Всесвітньої зустрічі на найвищому рівні з питань інформаційного суспільства у м. Женева.

Про вагомі результати наукових досліджень повідомили Одеський національний морський університет та Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Конашевича-Сагайдачного.

Варто зазначити, що під час засідання була підтримана пропозиція Одеського національного морського університету, яка стосувалась попереднього узгодження нових тематик науково-дослідних проектів із профільними міністерствами.

Окрім того, директор департаменту Олександр Якименко звернув увагу та зробив зауваження щодо практичних результатів за закінченою роботою Одеської національної морської академії за економічним напрямом.

На заході активно обговорювалися і проблемні питання, які виникають при провадженні наукової та науково-технічної діяльності в університетах та академіях.

У цей день звітували:

1.   Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного – проректор з наукової роботи Олександр Зорька;

2.   Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету – проректор з наукової роботи  Дмитро Обідін;

3.  Одеська національна морська академія – проректор з наукової роботи Володимир Голіков;

4. Одеський національний морський університет – проректор з наукової роботи  Сергій Руденко;

5. Херсонська державна морська академія – проректор з наукової роботи   Андрій Бень;

6.  Одеська національна академія зв’язку імені О. С. Попова – проректор з наукової роботи Вадим Каптур;

7. Чернігівський державний технологічний університет – проректор з наукової роботи Володимир Казимир.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу