Україна – Норвегія. Освітянська співпраця - IMG 3578У сфері освітянської й науково-технічної співпраці України та Норвегії сталася важлива подія. 27 лютого 2013 року столиця дружньої держави Осло приймала українську делегацію на чолі з першим заступником міністра освіти і науки Євгеном Сулімою.

Участь у конференції взяли керівники і представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, Норвезької ради досліджень, Норвезько-української торговельної палати та провідних університетів. Українську делегацію представляли керівники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського національного технічного університету, Одеського національного політехнічного університету, Сумського державного університету, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Національного технічного університету нафти і газу, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного гірничого університету.

За підсумками зустрічі Євген Суліма поінформував про інтеграцію вітчизняної освіти до європейського і світового освітніх просторів. За його словами, «завдяки Болонським реформам в Україні загальноприйнятими стали двоциклова структура вищої освіти (бакалавр – магістр), Європейська кредитно-трансферна система, з 2010 року видається Додаток до диплома європейського зразка».

Євген Миколайович також зазначив, що з ініціативи уряду України 2011 року започатковано бюджетну програму з навчання і стажування студентів і аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних закордонних вищих навчальних закладах. Також істотно зросла кількість іноземних студентів в університетах України – з 44,1 до 60 тисяч осіб.

Перший заступник міністра повідомив, що одним з найважливіших кроків з реформування вищої і професійно-технічної освіти стало розроблення й ухвалення урядом України Національної рамки кваліфікацій.

– Подальша робота з формування національної системи кваліфікацій передбачає інституційні зміни; створення і реалізацію нових програм вищої і професійно-технічної освіти, які відповідали б запитам роботодавців і потребам студентів; створення механізмів визнання результатів навчання незалежно від способу їх набуття; активне залучення всіх зацікавлених сторін до процесів, пов’язаних із забезпеченням якості кваліфікацій. Налагоджено тісне співробітництво з Радою Європи та Європейським фондом освіти з питань впровадження Національної рамки кваліфікацій, проведення модернізації законодавства у сфері вищої освіти і професійної підготовки, – зазначив Євген Суліма.

Під час роботи конференції обговорено шляхи реалізації проектів співробітництва, а також започатковано діалог з норвезькою стороною щодо предметного опрацювання можливості укладення двосторонніх документів про освітню та наукову співпрацю між ВНЗ обох держав.

Участь української делегації в конференції дала можливість ознайомитися з норвезькою системою освіти і науки, налагодити гармонізацію навчальних планів і програм, визначити пріоритети спільних науково-технічних проектів, обговорити питання комерціалізації результатів науково-технічних розробок, ознайомитися з досвідом налагодження співпраці між вищою освітою і бізнесом Норвегії.

Крім того, Євген Суліма провів переговори з Державним секретарем Міністерства освіти та досліджень Норвегії Ранхільд Сетсаас і обговорив перспективи подальшої співпраці.

«Освіта України» № 9

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *