МОНмолодьспорту прийняло кілька важливих рішень у сфері дошкільної та шкільної освіти.

Нещодавно МОНмолодьспор­ту провело колегію. Зібран­ня було представницьким: голо­вував міністр Дмитро Табачник. Участь у заході взяли перший за­ступник міністра Євген Суліма, заступник міністра Борис Жебровський, народний депутат, член Комітету з питань науки і освіти Сергій Баранов-Мохорт, ректор Київського національного університету імені Тараса Шев­ченка Леонід Губерський, голо­ва ЦК Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олек­сандр Удод, голови департаментів МОНмолодьспорту, фахівці, науковці-педагоги.

Крім приємних пунктів — визначення кандидатів на здо­буття стипендій імені Тараса Шевченка учням та відзначен­ня працівників галузі держав­ними нагородами — в поряд­ку денному стояли важливі й довгоочікувані питання. А саме про нову редакцію Базового компоненту дошкільної освіти і про навчальні програми для учнів 5-9 класів за новими державними  стандартами ба­зової і повної загальної серед­ньої освіти.

Зазначимо, міністр не випад­ково назвав колегію «однією з найважливіших за останні два роки». Чинний Базовий компо­нент дошкільної освіти прийня­ли ще1998 року. Цей документ масштабу Державногостандар­ту переглядають не частіше, ніж раз на десять років, тож обго­ворення й прийняття нової ре­дакції — якраз на часі.

Ще цікавіше з навчальними програмами для учнів 5-9 кла­сів. Робочі групи, які працювали над документами, заклали в них чимало інноваційного. Деякіно­винки виявилися досить нетрадиційними, викликаючи жваві дискусії. Загалом, обговорення було толерантним, хоча й при­скіпливим. Тому, на думку чле­нів колегії, деякі з документів потребують доопрацювання.

Про подробиці й підсумки цієї дуже важливої колегії МОНмо­лодьспорту читач зможе про­читати в наступному номері «Освіти України».

«Освіта України» № 18

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.