Завтра стартує І етап Національного Кубку шкільного футболу ЄВРО – 2012

Понад 300 тисяч юнаків з 12 тисяч українських шкіл 20 березня розпочнуть змагатися за копію трофею європейського чемпіонату з футболу, який отримають із рук президента УЄФА Мішеля Платіні. Завтра відбудеться жеребкування команд-учасників, а з 24 березня по 1 квітня пройдуть матчі І етапу турніру в районах.

За словами міністра освіти та науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, хоча вікових обмежень і немає, та очікується, що участь у змаганнях братимуть переважно старшокласники.
Чемпіонат проходитиме за олімпійською системою. Як наголосив віце – прем’єр міністр України Борис Колесніков, спочатку кожна школа зіграє зі своїми суперниками на районному етапі змагань, після чого відбудеться обласний чемпіонат. Причому,у турнірі забороняється участь школярів – учасників професійних футбольних секцій і колективів, тобто змагання – для юних футбольних аматорів. «В 1/16 змагань зіграють переможці 27 адміністративних одиниць України, а також по одному переможцю від п’яти міст-мільйонників (Київ, Харків, Одеса, Донецьк, Дніпропетровськ). Таким чином, у нас вийде 32 команди, які зіграють у фінальній частині турніру», — пояснив віце-прем’єр.

Спеціально для організації цього шкільного футбольного турніру був створений комітет Національного шкільного футбольного кубку Євро-2012, який очолив Борис Колесніков. Районними і міськими етапами змагань опікуватиметься його міністерство, а вже обласними і всеукраїнськими етапами — ФФУ та Асоціація аматорського футболу України.

Чвертьфінальні та півфінальні матчі кубку відбудуться відповідно 7-го та 8-го травня. А фінал кубку відбудеться на НСК «Олімпійський» в Києві, проте точна дата проведення цієї зустрічі поки що невідомо. Адже планується, що на ній буде президент УЄФА Мішель Платіні.

Головним призом для переможців турніру, крім копії Кубку ЧЄ – 2012, стануть 25 квитків на фінал Євро-2012  для команд – фіналістів кубку, а також 25 квитків, відповідно, для команд-півфіналістів змагань — на півфінали Євро та чвертьфіналістів — на поєдинки чвертьфіналу ЧЄ – 2012. Крім того, всі 300 учасників футбольних змагань отримають спеціальні дипломи, виготовлені спеціально до юнацького турніру.

Про місця проведення І етапу Кубку і детальну інформацію можна дізнатися в районних або міських відділах (управліннях) освіти.

 

За інформацією Інформаційного центру «Україна – 2012» та прес-служби МОНмолодьспорту

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу