Близько 150 студентів університету Мічоакана в мексиканському місті Морелія захопили в понеділок будівлю свого навчального закладу, вимагаючи звільнення заарештованих раніше за участь у безладах товаришів, повідомляє влада штату Мічоакан.

У результаті їхніх дій близько 57 тисяч студентів цього університету не змогли в понеділок відвідати заняття. Ректор закликав учасників акції до компромісу і поваги до прав інших студентів на освіту, проте поки що цей заклик наслідків не мав.

Основною вимогою студентів є звільнення з-під варти 10 обвинувачених в організації вуличних безладів студентів. Студентські хвилювання сталися в Морелії наприкінці квітня: молоді люди перекрили ряд вулиць в центрі міста, а також захопили декілька автомобілів, які погрожували спалити. Підпалити вони встигли тільки поліцейську машину й таксі, інші були відбиті в результаті поліцейської операції, в якій брали участь до 200 бійців. Сім студентів отримали поранення, постраждали 14 захисників порядку.

Молоді люди, які вимагають звільнення товаришів, забарикадувалися усередині університетських приміщень, закрили двері за допомогою ланцюгів і нікого не пускають всередину. Спочатку з’явилася інформація про те, що вони мають намір заявити про свої вимоги публічно на прес-конференції, проте потім без пояснення причин спілкування з пресою було скасовано.

Поки що немає інформації про концентрацію довкола університету Мічоакана поліцейських підрозділів.

За матеріалами РИА “Новости”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу