Ультрафіолет чи Марі? Як називають дітей у Німеччині - детей1“Ультрафіолет, обтруси сукню!” – схожі зауваження скоро можна буде почути на дитячих майданчиках Німеччини. Любов до екстравагантних імен у країні посилюється.

“Даючи дітям імена, думайте про новонародженого”, – таку пораду дають службовці німецьких загсів новоспеченим батькам. Точніше, змушені її давати, оскільки, як стверджують експерти, мода на екстравагантність у Німеччині посилюється. Химерні імена типу Ультрафіолет (Ultraviolett) для дівчаток і, скажімо, Скайуокер (Skywalker) для хлопчиків – не виняток, а досить поширене явище, що демонструє прагнення німців до індивідуальності.

Так, картотека Центру ономастики, що містить приблизно 500 тисяч імен, постійно збільшується. Пояснюється це лібералізацією правил з реєстрації імен, що спостерігається в Німеччині останні кілька років. Раніше, наприклад, ім’я мало однозначно вказувати на стать дитини. Але в 2007 році це правило скасували. Тому, скажімо, ім’ям Пеппер (Pepper) тепер можуть називати як хлопчиків, так і дівчаток.

Ще 20 років тому загси відмовлялися реєструвати імена Медісон (Madison) і Бруклін (Brooklyn). Сьогодні це – не проблема, наголосила експерт. Не викликають нині заперечень чиновників і деякі імена, запозичені з відомих літературних творів та їх екранізацій. Це – Пумукль (Pumuckl),  Тарзан (Tarzan), Вінету (Winnetou) і Шнеевітхен (Schneewittchen) -персонаж казки, відомий у нас як Білосніжка.

Щоправда, збереглися і деякі заборони. Ім’я Мерседес загси реєструють, а Порше – відмовляються. Назвати нащадка Віскі – ні-ні, зате Бренді – на здоров’я!

Проте, за результатами дослідження, проведеного в 2012 році Центром ономастики при університеті Лейпцига, улюбленими іменами в Німеччині залишаються класичні: Марі – для дівчаток і Максиміліан – для хлопчиків

 За матеріалами сайту: dw.de

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *