15 березня в Київському Палаці дітей і юнацтва стартував Всеукраїнський соціально-виховний проект «Я — Берегиня», ініційований і організований Фондом Влади Прокаєвої «Обдаровані діти — майбутнє України». Мета заходу — дати дівчатам із багатодітних родин, сімей, які знаходяться у скрутних життєвих обставинах, та ученицям професійно-технічних навчальних закладів необхідні знання та навички соціальної адаптації в самостійному житті. А також розповісти їм про роль і права сучасної жінки в родині та суспільстві , допомогти у виборі професії, підвищити самооцінку та віру в себе. Проект проходить під патронатом Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка та за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

 

Цьогоріч організатори заходу отримали кілька тисяч листів від дівчат-підлітків, які хотіли б взяти участь у ньому. З’ясувалося, що кількість бажаючих на одне місце — аж 12! Та учасницями заходу стануть лише 150 юнок. Здебільшого, це будуть дівчата з багатодітних і малозабезпечених сімей, учениці закладів профтехосвіти. Більше уваги організатори відвели психологічним і освітнім заняттям, профорієнтаційним заходам. Зокрема, дівчата дізнаються про роль сучасної жінки в сім’ї та в суспільстві. як не стати жертвою домашнього насильства і торгівлі людьми, як дбати про власне здоров’я і правильно планувати сім’ю, як обрати професію та досягти успіху в житті. Також на учасниць чекають заняття з косметології, стилістики і основ макіяжу, лекції з дієтології та жіночого здоров`я, професійні тренінги з основ етикету і майстерності спілкування».

Учасниця минулорічного проекту «Я — Берегиня» і волонтер заходу 2012 року Катерина Симчич розповіла про свої враження: «Завдяки проекту я стала більш упевненою в собі, змінила ставлення до себе та оточуючих. А ще — перестала боятися висловити свою думку і подолала страх публічних виступів. Натхненна своїми успіхами в проекті, постійно розвиваюся і прагну дізнаватися щось нове, наприклад, почала вивчати польську мову».

Окрім 150-ти юнок, які прослухають програму, а також їхніх батьків і подружок, в залі також були учасниці минулорічного проекту, які поділилися власним позитивним досвідом.

Заняття для дівчат в рамках проекту «Я — Берегиня» розпочнуться 20 березня. Фіналом його стане вручення дипломів і урочисте нагородження його учасниць — випускний бал Берегинь.

За матеріалами Фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *