Кожен сьомий американець не вміє читати -За даними офіційної статистики понад 97 відсотків дорослих у США вміє читати. Однак, загальнонаціональне тестування вказало, що серед 7 – 8 річних дітей майже сорок відсотків не має навіть базових навичок читання. Дослідження вказують, що з часом такі діти кидають школу. А школярі з родин з низькими прибутками мають ще менше шансів залишитись за шкільною партою.

У Сполучених Штатах кожен сьомий не вміє читати. Ця проблема успадковується, адже безграмотні батьки нездатні допомогти дитині поліпшити рівень своїх знань. На допомогу таким дітям приходять добровольці.
У дев’ятнадцяти великих містах країни, працює організація «Корпус досвіду», до якої долучаються досвідчені люди. Вони працюють з дітлахами з бідних районів, зокрема, в одній з вашингтонських шкіл.

Восьмирічна Кенаша Говард читає книжку про індіанців. Історія їй подобається, хоча, каже вона, деякі слова незрозумілі: «Я забуваю довгі слова, а іноді і маленькі». Читає дівчинка разом з Сенді Морґан, яка приєдналась до організації «Корпус досвіду» три роки тому після виходу на пенсію. Вже півроку вона двічі на тиждень зустрічається з Кенашею у початковій школі Майнер.

Волонтер Сенді Морґан зазначає: «Ми будуємо довіру, особисті відносини, тому читання поступово стає забавою». За її словами, дітлахи почуваються дуже комфортно разом з волонтерами старшого віку, які мають великий життєвий досвід.

За матеріалами  ukrainian.voanews.com

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *