У Києві з успіхом відбулась ювілейна міжнародна конференція з питань інтелектуальної власності

 

Державна служба інтелектуальної власності України (Державна служба), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) і Державне підприємство «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») стали організаторами проведеної в Києві XX Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання інтелектуальної власності».

Конференція зібрала майже 300 учасників, серед яких – представники Польщі, Білорусі, США, Молдови, Китаю, Грузії, Російської Федерації, Казахстану, інших країн.

Якісно новий рівень управління

Відкриваючи конференцію, Микола Ковіня зазначив, що сьогодні Державна служба, яку він очолює, прагне запровадити якісно новий рівень державного управління у сфері інтелектуальної власності, заснованого на застосуванні практичного підходу до використання інтелектуальних досягнень в інноваційному процесі. Ставиться мета створити у сфері ІВ сприятливе правове поле для бізнесу й підприємництва. Великий обсяг роботи, що проводиться нині, спрямовано на тісну співпрацю з європейськими й міжнародними патентними закладами.

Постійно вдосконалюється законодавство, зокрема Цивільний кодекс України, статті якого приводяться у відповідність до міжнародних норм у галузі ІВ. Досвідчені фахівці здійснюють активну роботу з упровадження безпаперових технологій у процесі взаємодії правовласника з державними органами. У 2013 році систему, що забезпечує цей процес, буде введено в промислову експлуатацію. До досягнень минулого року варто віднести реєстрацію в Україні 100-тисячного патенту на винахід і 75-тисячного патенту на корисну модель, а також отримання ДП «УІПВ» сертифіката
ISO 9001.

До європейської інтеграції

Леонід Ємець – народний депутат України, голова підкомітету з питань інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти – у своєму виступі зазначив, що Україна, розвиваючи базове законодавство у сфері правової охорони інтелектуальної власності, впевнено рухається до європейської інтеграції, поглиблює міжнародне співробітництво.

– Захист прав ІВ, формування умов для цього захисту в судовому порядку є одним з пріоритетів державної політики України, реалізувати яку покликані всі гілки й органи влади відповідно до міжнародних стандартів. І так важливо, аби нинішнє засідання, яке зібрало представників багатьох країн світу, стало продуктивним майданчиком для обміну досвідом, новими ідеями, інноваціями, поштовхом до міжнародної співпраці й забезпечення добробуту і прогресу українського народу, – поділився очікуваннями від конференції Леонід Ємець.

Думка сусідів

– За кілька десятиліть погляди на роль інтелектуальної власності в житті суспільства кардинально змінилися, – зазначила Лілія Болокан – Генеральний директор Державного агентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова. – Основою економіки майбутнього є інтелектуальний продукт. Сьогоднішня конференція зібрала багатьох професіоналів сфери ІВ, і їхні конструктивні пропозиції, думки, досвід, оцінки діяльності в цій перспективній сфері є дуже важливими.

Денис Недвецький – в. о. генерального директора Національного центру інтелектуальної власності Республіки Білорусь – у своєму виступі дав оцінку ролі конференції як показника динаміки розвитку системи ІВ у нашій державі.

– Ми живемо в регіоні світу, в якому сьогодні відбуваються значні зміни в різних галузях. Великі досягнення України у сфері правової охорони інтелектуальної власності демонструє нам сьогодні ювілейна конференція, яка вже вдвадцяте збирає людей з різних країн для обміну думками й досвідом. Це високий показник для України та її системи ІВ.

Іраклій Гваладзе – голова Національного центру інтелектуальної власності Грузії – подякував українській стороні за гарний прийом.

– Я вже втретє беру участь у конференції, що є чудовим місцем для обговорення питань у галузі інтелектуальної власності, узгодження позицій усіх гравців ринку, враховуючи й державу. – Він зупинився й на нововведеннях Грузії, розповів про істотні реформи в галузі ІВ, нещодавно створений Спеціальний фонд для підтримки інновацій тощо.

Алісія Адамчак – голова Патентного відомства Республіки Польща – звернула увагу учасників на кризову ситуацію у світі.

– Інноваційний розвиток у світі стикається з такими перепонами, як економічна криза. Основною зброєю в боротьбі за майбутній добробут є саме інновації.

Далі Алісія Адамчак розповіла про ініціативи Польщі в галузі інновацій і в системі правової охорони ІВ.

Актуальні питання розвитку

Від імені народного депутата України, радника Президента України, президента Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха вітальний лист учасникам ювілейної конференції зачитав Сергій Мосов, заступник директора ДП «УІПВ», радник президента Українського союзу промисловців і підприємців з питань інтелектуальної власності та інтелектуальної безпеки.

– Сьогодні ми маємо добру нагоду обговорити актуальні питання стосовно подальшого розвитку сфери ІВ, яка вже відіграє роль потужного стратегічного ресурсу держави в системі формування національного багатства й починає істотно впливати на рівень її конкурентоспроможності, проймаючи майже всі сфери господарювання. Україна за показником патентної продуктивності посідає четверте місце серед 55 країн, що майже в чотири рази перевищує середні показники інших країн. Однак ці досягнення не можна автоматично віднести до конкурентних переваг вітчизняної інноваційної системи. Одним із пріоритетних завдань залишається максимізація впровадження об’єктів інтелектуальної власності в рамках інноваційних процесів.

УСПП активно підтримує розвиток сфери ІВ і вважає це завдання пріоритетним на сьогоднішньому етапі становлення економіки нашої країни. Більше того, в рамках діяльності Ради з корпоративної безпеки УСПП розроблено Концепцію інтелектуальної безпеки суб’єкта господарювання і проводиться активна робота з її реалізації на практиці.

Наприкінці засідання Микола Ковіня зачитав вітальний лист учасникам ювілейної конференції від віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, в якому, серед іншого, зазначалося, що інтелект, знання й інновації цінуються в кожному суспільстві. Вони є рушієм соціально-економічного розвитку людства. Важливість обговорення питань ІВ важко переоцінити, зважаючи на їх суспільно-політичне й соціально-економічне значення. Тож усім учасникам – ефективного діалогу та продуктивного обміну досвідом!

 

Прес-центр Державної служби
інтелектуальної власності України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу