5 квітня 2013 року у програмі «Репортер» на «Новому каналі» оприлюднено інформацію щодо намагання Міністерства освіти і науки України ліквідувати у поточному році у сільських населених пунктах держави 143 загальноосвітні школи. 

МОН наголошує – озвучене на телеканалі не відповідає дійсності. 

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про освіту» та статтею 11 Закону України «Про загальну середню освіту», питання функціонування та розвитку мережі (створення, реорганізації та ліквідації) загальноосвітніх навчальних закладів належить до повноважень місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. 

Окрім того, пунктом 30 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що прийняття рішень про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади віднесено до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад.

При цьому реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, заснованих на комунальній формі власності, допускається лише за згодою територіальних громад.  

З огляду на зазначене, Міністерство освіти і науки не планує і не приймає рішень щодо ліквідації загальноосвітніх шкіл. Міністерство втручається у процес ліквідації лише у випадках, коли порушується законодавство.

 

Щодо появи у мережі документу, яким Міністерство фінансів начебто наполегливо рекомендує надати органам влади, а не громаді право ліквідовувати школи повідомляємо: це також не відповідає дійсності, оскільки Міністерство фінансів України не має права вносити такі зміни у вищевказані закони. Це виключно право Верховної Ради України!

 

Окрім того, у програмі говорилося, що начебто 2 тижні тому представники Міністерства освіти і науки вмовляли батьків учнів загальноосвітньої школи у селі Благоєве, як вдалося з’ясувати – Іванівського району Одеської області (іншого села з такою назвою в Україні немає), перейти до сусідньої школи.

 

Ця інформація також не відповідає дійсності! По-перше, жоден працівник МОН не може пропонувати таке протиправне діяння. По-друге, ніхто з працівників Міністерства освіти і науки України останнім часом у Одеську область з відрядженням не виїжджав.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу