Завершився Всеукраїнський конкурс «Винахід року – 2012». Конкурсна комісія визначила переможців і висловлює подяку всім учасникам за творчий порив та цікаві перспективні роботи.

Конкурс «Винахід року» щороку проводиться Державною службою інтелектуальної власності України з метою популяризації винахідницької діяльності серед широких верств науково-технічної громадськості України, заохочення роботодавців до впровадження у виробництво результатів інтелектуальної праці, а також для виявлення найталановитіших та найперспективніших розробок і привернення до них уваги як вітчизняних, так й іноземних підприємців та інвесторів. Конкурс є відкритим для підприємств, установ, організацій, дослідницьких груп незалежно від їх відомчої підпорядкованості, форм власності та місця знаходження, а також для індивідуальних винахідників. Функції Оргкомітету конкурсу покладено на Філію “Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг” Державного підприємства “Український інститут промислової власності” – саме Оргкомітет виконує науково-методичне та організаційне забезпечення Конкурсу.

Кращим у 2012 році став винахід за патентом № 98076 “Застосування немодифікованих фулеренів С60 як протипухлинних агентів у терапії злоякісних новоутворень”, створений у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Колектив авторів цього винаходу представлено на нагородження Медаллю Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Друге місце посів комплекс винаходів, розроблених у Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара, за патентами № 88128 (“Пілон-синхронізатор Дроня”), № 98106 (“Пристрій для рятування частини літального апарата, що відокремлюється, та спосіб його використання”), № 98111 (“Спосіб рятування літального апарата”).

На третьому місці також комплекс винаходів – “Спосіб визначення проміжного стану об’єкта”, патент № 98836, та “Спосіб діагностики стану об’єкта із визначенням проміжного стану”, патент на винахід № 98838; патентовласник – Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України.

Окрім того, визначені володарі першості в тринадцяти регіональних та в дев’яти галузевих категоріях. Конкурсна комісія окремо виділила спеціальні відзнаки. Серед них “Спеціальна відзнака – Надія винахідництва України”, яку отримала корисна модель “Математичний конструктор” (патент № 70202).

З повним переліком переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року-2012» можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної служби (www.sips.gov.ua). Урочиста церемонія нагородження відбудеться 22 квітня в ході урочистостей з нагоди святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності.

Вітаємо учасників і переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року» – усім патентовласникам та авторським колективам бажаємо натхнення, творчої наснаги, успіхів у створенні й упровадженні інноваційних розробок!

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу